Emotivní derby dvou nejlepších jihočeských fotbalových klubů ani napodruhé v této sezoně nenašlo vítěze. Dynamo už v osmé minutě šlo do vedení, když se náramnou střelou trefil kapitán Petr Benát. Srovnání přišlo přesně za hodinu hry, prosadil se střídající Zdeněk Linhart. V závěru dostal po druhé žluté červenou kartu Aleš Hanzlík, ale Dynamo krátkou výhodu jednoho muže v poli nevyužilo. Další utkání čeká na černobílé v neděli od 18:00, přijede Varnsdorf.

Domácí tým udělal v sestavě hned několik změn. Ani na lavičce se neobjevil Džafič, v základní jedenáctce nebyl Kočí ani Mráz. Dynamo do jihočeského derby od minulého utkání změnu neudělalo, zraněného Mareše znovu nahradil Roman Wermke. Skvělý vstup do utkání mělo hostující Dynamo. Už v osmé minutě šlo do vedení zásluhou kapitána Petra Benáta. Zkušený středoplař dostal volný prostor na středu hřiště a parádní ranou do šibenice nedal Tomovi šanci – 0:1. Možnost okamžitého snížení měl ze standardní situace exbudějovický Aleš Hanzlík, ale s pomalou střelou neměl šanci na úspěch.

V první půli drželo více míč Táborsko, ale směrem dopředu byli ševci takřka bezradní. Fotbalisté z jihočeské metropole naopak čekali na brejkové situaci, ale oni je neřešili nijak dobře. V 23. minutě se Dynamu naskytlo přečíslení tři na dva, Petr Benát předal míč na Richarda Kaloda, jenže ten dle pomezního sudího stál v ofsajdu. Domácí si snad za první poločas nevytvořili žádnou kloudnou akci, výjimkou byl přímý kop Presla, který však skončil ve zdi.

Už na začátku druhého poločasu bylo Dynamo nuceno střídat. Richarda Kaloda ze hry vyřadily problémy s tříslem, na hřišti ho nahradil Marek Opluštil. Obrázek hry se nezměnil, derby chybělo větší množství šancí. Velkou šanci na posunutí Dynama do dvoubrankového náskoku měl právě střídající Opluštil. Dostal pas od Benáta a jenom těsně minul soupeřovu branku.

Na druhé straně se ševci dočkali vyrovnání. Střídající Zdeněk Linhartpo přihrávce od Ciku překonal Křížka a prosadil se poprvé v modrobílém dresu – 1:1. Čtvrt hodiny před koncem mohl být obrat dokonán. Střelu Pilíka Křížka vyrazil, míč se posléze dostal znovu ke Zdeňku Linhartovi, který v další šanci tentokrát neskóroval. Deset minut před koncem přišli černobílí o dalšího zkušeného hráče. Po drobném zranění odstoupil střelec první branky zápasu Petr Benát, nahradil ho Milan Jurdík. V závěru dostal druhou žlutou kartu Aleš Hanzlík a Dynamo mělo šanci strhnout stav utkání na svou stranu. Ve velké šanci se zjevil střídající Jurdík, jenže nepřesným pasem na Šimáka akci zkazil. Jihočeské derby tak skončilo 1:1.