Ten, kdo se těšil na první domácí zápas, byl asi velmi zklamán. Ve velmi nepovedeném zápase, ve kterém rozhodly chyby domácích obránců, si po dobrém taktickém výkonu odvezli hosté všechny body.
Oproti poslednímu zápasu došlo v sestavě SK České Budějovice opět k několika změnám. Na pravém kraji obrany se objevil Stanislav Rožboud a na pravém kraji zálohy nastoupil Lukáš Adam. Útočnou dvojici tvořili Lafata a Svoboda. Rozestavení mužstva bylo 4-4-2.

Od první minuty začali hrát domácí velmi aktivně a po prvním rohu se dostal ke střele Schindler, jeho střela šla ale vysoko nad. Další střelecký pokus zaznamenal po trestném kopu Adama záložník Vozábal, ale i jeho střela mířila do nebes. V 6. minutě vyzkoušel kvalitu sedaček na nově postavené tribuně Chlebek - očividně ale tribuna není zcela hotova, protože jedna řada nevydržela sílu míče a sesypala se dolů. V následujících minutách diváci na stadionu příliš pohledného fotbalu neviděli a museli se spokojit s nakopávanými míči a hrou ve středu pole. Ve 22. minutě ale hosté poprve udeřili - Mezlík si pohrál s Rožboudem a poté následně se Schindlerem a sám před Semanem se již nemýlil, jeho výstavní angličan skončil v bráně - 0:1. Hned po rozehrání měli domácí výhodu trestného kopu, Čápova technická střela skončila ale v náručí brankáře Belice. Jihočeši se v těchto chvílích snažili soupeře zatlačit, ale "odměnou" jim byla branka na 0:2. Ve 28. minutě se Pacanda probojoval přes Schindlera a střelou pod brankáře Semana zvýšil vedení hostů. Domácí tato branka očividně zaskočila, ale i přes nepříznivý vývoj dále bojovali. Ve 38. minutě přiťukl Sivok hlavou míč Lafatovi, ale jeho nepovedená střela skončila těsně vedle levé tyče. O minutu později se k tvrdé střele dostal Vozábal, ale jeho pokus šel doprostřed branky a brankář Belic ho bez problémů kryl. Jihočeši dostali v prvním poločase lekci z produktivity, hráči Brna vyslali na branku dvě střely a obě znamenaly branku...

Do druhého poločasu vystřídal Rožbouda Bouchal a domácí tak začali hrát na tři obránce. Snažili si tak vynutit tlak, který ale vedl pouze k rychlým protiútokům hostů, kteří ale tyto akce řešili velmi zbrkle. V 51. minutě šli tři útočící hráči na dva domácí a v 54. minutě dokonce čtyři na dva, ale ani jednou se jim skórovat nepodařilo. V 57. minutě poslal výbornou kolmici Bouchal, ale záložník Svoboda s ní moc dobře nenaložil. V 61. minutě viděl druhou žlutou kartu hostující Mezlík, a tak museli brněnští dohrávat o deseti. Na herním projevu mužstev to mělo ale pramalý význam, Jihočeši se snažili pouze nakopávat míče na hlavičkáře Sivoka, který se ale zřejmě ještě nestihl po herním výpadku rozehrát. V posledních minutách se dostal ke dvěma nebezpečným hlavičkám útočník Lafata, ale ten měl dnes také vychýlenou mušku. V nastaveném čase viděl už pouze žlutou kartu obránce Penner, pro kterého to byla již třetí žlutá ve třetím zápase. České Budějovice podaly v tomto zápase velmi špatný výkon, a proto tři body putují zcela zaslouženě na Moravu...