Zápas dvou tradičních soupeřů skončil po trochu hektickém závěru šťastně pro domácí, kteří brankou z pokutového kopu v 87. minutě získali tři body a oddálili se tak od sestupových pozic. Poslední půlhodinu hráli v početní nevýhodě, když byl po faulu na Bartesku vyloučen Horejš. Domáci vyhráli zaslouženě, protože i v deseti byli aktivnější a Západočechy téměř k ničemu nepustili.
Od minulého utkání, ve kterém se představili Jihočeši již podruhé na hřišti v Příbrami - českobudějovické mužstvo tentokráte remizovalo s domácími Blšany 2:2, připravil kouč Pavel Tobiáš pro souboj s Plzní pouze jedinou obměnu - do vyhecovaného derby nastoupil na pravou stranu uzdravený Vladimír Pončák, posadil tak na lavičku Miloslava Pennera, Martin Leština se ujal postu levého obránce.

Očekávaný duel začal velice svižně, již ve 4. minutě se zrodila nadějná situace pro domácí fotbalisty, kdy postupovali tři budějovičtí hráči na dva plzeňské zadáky - Kulič poté našel na levé straně výhodně postaveného Lafatu, jenž ale špatně seřídil střeleckou mušku, Davidu Lafatovi míč nesedl podle jeho představ a nepovedený pokus skončil daleko vedle pravé tyče hostující branky. Vzápětí se přelila nebezpečná situace na druhou polovinu hřiště - po rohovém kopu Západočechů zazmatkovala budějovická obrana, kterou málem vytrestal plzeňský Smíšek nebýt fantastického zareagování Jakuba Kafky. Hosté vycítili možnost rychlého překvapení a nechali se za dvě minuty inspirovat opět nebezpečně vypadající akcí - záložník Jež obdržel kvalitně načasovaný pas za jihočeskou obranu, hravě se obtočil kolem dezorientovaného Leštiny, načež vyprodukoval prudký pokus, který se ale mezi Kafkovy tyče nevešel. Domácí fotbalisté následně pochopili, že touto hrou by si objednali jistou smrt, proto se v 10. minutě nechal slyšet Marek Kulič, proháčkoval se mezi plzeňskou dvojicí, Kuličova rána se ale snesla nad Colceagovu svatyni. Poté byla k vidění pasáž, ve které bojovali fotbalisté o každý metr, pokračovala až do 23. minuty, kdy se úspěšně pustil do souboje Vozábal, jenž svými kličkami obelstil hostující obránce, jeho centr však výborně lapil západočeský gólman. Ve 25. minutě se domácí fotbalisté honosili efektní akcí, agilní Kulič se netradičním způsobem uvolnil, nádherně přiťukl balon Plockovi, který se nezdržoval a pohotovým volejem vyprášil Colceagovy rukavice. O pět minut později měl možnost zahrávání standardní situace budějovický Vozábal, Jaroslav Chlebek si perfektně naskočil, jenže opět čaroval hostující brankář. V těchto minutách měli domácí jasně navrch, ve 34. minutě se směle odvážil do průniku Martin Leština, přihrál neúnavnému Vozábalovi, bez větších problémů však Colceag kryl. Ve 41. minutě se ojedinělým světlým okamžikem prezentoval Sivok, když vyzval ke sprintu Jaromíra Plocka, nepřesně mířený centr ale žádné starosti hostujícímu gólmanovi nenadělal. Do konce první půle se nic dalšího zavážného nepřihodilo, sudí Matějek tak mohl odpískat konec prvního poločasu.

Ve druhé půli daly o sobě vědět jako první Budějovice, předvedly téměř dokonalou souhru - kanonýr Lafata se výborně uvolnil, našel přesným pasem Marka Kuliče, jenž do výhodnější pozice ještě přiťukl Plockovi, kterému se ale střelecký pokus vůbec nepovedl. Domácí tak načali oba poločasy podobným způsobem. Trenér Cipro naordinoval svým svěřencům o poločasové přestávce nejspíše aktivnější pojetí hry, v 57. minutě se poprvé nebezpečně představil jihočeskému publiku specialista na standardní situace, Milan Barteska, právě z přímého kopu ohrozil domácí svatyni, ale Jakub Kafka se nenechal nachytat. O dvě minuty později by se řítil Barteska sám na brankáře, proto musel zatáhnout za záchrannou brzdu David Horejš, jenž si tak vykoledoval od hlavního rozhodčího červenou kartu. Tím si hlavní sudí vysloužil u domácího obecenstva vlnu kritiky a hrubě nespokojení fanoušci ho často svými slovními projevy atakovali - ovšem je zapotřebí dáti v tomto případě divákům za pravdu, Matějek se během duelu dopouštěl neuvěřitelných minel, které se pak promítly do celkového průběhu zápasu. Po faulu na Bartesku zahrávali Plzeňští přímý kop z dvaceti metrů, exekutorem gólem zavánějící situace se stal sám postižený, hostující špílmachr vypálil metr nad Kafkovu branku a opět dokázal, že jeho přímé kopy jsou většinou smrtící. V 79. minutě se pokoušel překvapit západočeského brankáře harcovník Chlebek, jeho pohotová hlavička si však cestu do hostující sítě nenašla. V 83. minutě měl dobrou příležitost ke skórování Jež, ale z nadějné pozice pálil vedle domácí branky. O minutu později se naskytl zmatek v plzeňské obraně, Matoušek vyslal balon směrem na rumunského brankáře, před ním však evidentně zahrál rukou Švejnoha a až na pokyn pomezního ukázal sudí Matějek na značku pokutového kopu. Tři minuty se hosté snažili všemožně diskutovat, poté se k penaltě neohroženě postavil Jaroslav Chlebek a dokázal chladnokrevně zakončit, gólman Colceag neměl nárok - 1:0. Ve zbývajícím čase, ve kterém jihočeští příznivci mohutně podporovali své miláčky, si hosté vytvořili tlak, ze kterého však nic nevytěžili. V nastavení se pokoušel o brejk výborně hrající Kulič, zatáhl balon po levé straně, chvíli si pohrál se dvěma plzeňskými obránci, jenže Jan Zakopal, který se také mihl v dresu SK České Budějovice, neudržel nervy na uzdě a Kuliče nevybíravým způsobem nakopl, za což okamžitě viděl od rozhodčího červenou kartu. Sudí po chvilce ukončil velice dramatické střetnutí.

JMÉNOSTŘELY NA BRANKUSTŘELY MIMOFAULYROHYOFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohouStřela hlavou Střela pravou nohouStřela levou nohou Střela hlavouFauloval FaulovánZleva Zprava