První letošní domácí zápas Dynamu České Budějovice nevyšel. Jihočeši byli v průběhu celého zápasu s Bohemians Praha výrazně aktivnější, vytvořili si i řadu velmi dobrých příležitostí, avšak skórovat nedokázali. Naopak hostující Pražané toho na E.ON stadionu příliš nepředvedli a z jihočeské metropole si tak odvezli zlatý bod za remízu 0:0.

Oproti zápasu s Teplicemi udělal trenér Kmoch v sestavě dvě změny, na levém kraji obrany nastoupil místo Šmída Michael Žižka a Jan Riegel přepustil stoperské místo již uzdravenému Tomáši Hunalovi. Domácí začali aktivně a ač hosté dokázali dlouhé vteřiny kontrolovat balon, Jihočeši předváděli jeden pohledný brejk za druhým. Především aktivní Hudson na pravé straně dělal hostujícím bekům velké problémy. Brazilský fotbalista posílal v krátké době na malé vápno hned několik nebezpečných centrů, nikdo ze spoluhráčů ale nedokázal efektivně zakončit. Ve 14. minutě poslal Hudson do vápna Svátka, ten přihrál zpětně na levou stranu nabíhajícímu Kovaříkovi, jehož pumelice se otřela o boční síť. O tři minuty později vybojovali Jihočeši Hudsonem rohový kop, Kovaříkův přízemní centr poslal ale Svátek těsně mimo. První přímou střelu na bránu, po které musel zasahovat brankář vyslal paradoxně hostující záložník Galbavý, Kučera s jeho slabým pokusem doprostřed brány ale neměl problémy. O minutu později byl na druhé straně před šestnáctkou faulován Hudson a přímý kop rozehrávající Benát přízemní střelou hodně protáhl gólmana Belaně. I z následného rohu přišla velká šance, na Kovaříkův centr si naběhl na zadní tyč Horejš, ve skluzu ale poslal míč mimo. Na druhé straně se pak zastřeloval Kincl, avšak i jeho pokus postrádal gólové parametry. Poslední slovo mohl mít v prvním poločase agilní Hudson, jeho střela po standardní situaci k Belaňovi ale nedošla.

Úvod druhého poločasu rozhodně nepřinesl žádnou ofenzivní smršť domácího týmu. Na Dynamu byla sice patrná snaha vstřelit branku, k ohrožení brány se ale Kmochovi muži dostávali velmi těžko. Obrovskou šanci měl po samostatné akci Hudson, jeho tvrdou ránu jen s obtížemi vyrazil hostující brankář. Hosté pak několikrát přitvrdili, což na vlastní kůži poznali Hudson, Kučera i následně zakrvácený Hunal. V 59. minutě poslal do vápna Bohemians nadýchaný centr Kovařík, Sedláček ani Svátek se ale k zakončení nedostali. Nejlepší hráč na hřišti Fernando Hudson měl jedinečnou možnost skórovat v 64. minutě, po dalším efektivním zpracování si obhodil posledního obránce a tvrdě vypálil - míč se však otřel pouze o břevno Belaňovy brány. Patnáct minut před koncem poslal kouč Kmoch na hřiště Zdeňka Ondráška, který se mu málem hned odvděčil gólem. Mladý útočník se po rohovém kopu opřel do odraženého míče a gólman Belaň konečky prstů vyrazil na další roh. Jihočeši svého soupeře dál tlačili, avšak skórovat jim už nebylo přáno.

Mezlík Pavel (84.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Jan Kmoch (trenér Dynama): Z hlediska výsledku jsem absolutně nespokojený. Spokojenost ale je z hlediska bojovnosti a nasazení. Oproti utkání v Teplicích jsme se zvedli o sto procent, mělo to nějakou formu, mělo to nějaký řád. Dobře jsme kombinovali, vypracovali jsme si spoustu šancí, standardních situací z obou stran. Bohužel se nám nedařilo standardky zahrávat a když už jsme si vypracovali dvě stoprocentní šance, nedokázali jsme je proměnit.

Luboš Urban (trenér Bohemians): Dnešní výsledek 0:0 je pro nás silně motivující a povzbuzující do další práce. Jedná se vlastně o historicky první bod našeho klubu v první lize a hrozně si ho vážím. Utkání nebylo vůbec jednoduché protože domácí prohráli 0:4 v Teplicích a sám jsem viděl, že to byla krutá porážka. My jsme zase prohráli doma 1:2 po hodně neurovnaném výkonu a dnes se tak střetla mužstva, která v prvním kole kiksla. Jeli jsme sem s cílem bodovat a to se nám podařilo, takže s výsledkem mohu být spokojen.