V předposledním kole základní části si Dynamo na domácím hřišti poradilo s Teplicemi, když o výhře rozhodlo ve druhém poločase. Hosté sice vedli díky brance Řezníčka, ale dvě trefy Pavla Šulce a jeden gól Ivana Schranze rozhodly o třech bodech pro budějovický tým. V posledním kole jedou svěřenci Davida Horejše do Opavy.

Poprvé v sezoně chyběl v základní sestavě Lukáš Havel, který do té doby nevynechal ani jednu minutu. Místo něho nastoupil kapitán Sivok, šanci dostali i Mészáros a Kulhánek. V prvních deseti minutách byli nebezpečnější hosté. Dvakrát se do zakončení dostal Jakub Řezníček, ale v obou případech ztroskotal na velice dobře chytajícím Jaroslavu Drobném.

Domácí měli největší příležitost těsně před půl hodinou, kdy Čolič našel dobrým pasem Kladrubského, který však střelou z první Grigara nepropálil. Klíčové momenty zápasy přišly v rozmezí 34. a 36. minuty. Hostující Matěj Radosta dvakrát fauloval, dostal dvě žluté karty po sobě a utkání pro něho skončilo.

Hned zkraje druhého poločasu se i v oslabení podařilo teplickým fotbalistům otevřít skóre. Mareš našel Řezníčka, který uplatnil svůj důraz a střelou na přední tyč pokořil Drobného – 0:1. Odpověď však přišla poměrně brzy. Ivan Schranz našel prudkým centrem Pavla Šulce, který oslavil svou první branku v dresu Dynama – 1:1.

Posledních deset minut patřilo domácím. V osmdesáté minutě se Jihočeši poprvé v zápase ujali vedení, když se z dorážky trefil Ivan Schranz - 2:1. Závěr zápasu už si domácí hlídali a v poslední minutě navíc upravili na konečných 3:1, když rychlý brejk zužitkoval druhou brankou v zápase Pavel Šulc.

David Horejš (trenér Dynama): "První poločas ovlivnila červená karta, jakmile šly Teplice do deseti, měli jsme převahu. Trochu nás pak srazil úvod druhé půle, kdy jsme si nechali dát gól. Ale velmi si vážím, že jsme dokázali zápas doma otočit a dali jsme tři branky. I když ten výkon nebyl z naší strany optimální."

Stanislav Hejkal (trenér Teplic): "Bohužel jsem hráli od nějaké 35. minuty v deseti, ale kluky musím pochválit i za výkon v oslabení. Do utkání jsme vstoupili dobře, byli jsme silní na míči. Mrzí mě, že jsme nedokázali déle udržet vedení. Každopádně to byl stoprocentně náš nejlepší jarní výkon venku. Byli jsme plní elánu a nadšení. Pokud nám takový entuziasmus vydrží i v dalších utkání, je to pro nás příslib."