Po Spartě a Slovácku čekal Dynamo na domácím Střeleckém ostrově v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY další ohromně atraktivní zápas. Na jih Čech se vypravili obhájci loňského prvenství a čeští zástupci v milionářské Lize mistrů z Viktorie Plzeň. Výsledek? Z pohledu Českých Budějovic ne zrovna ideální. Po rozhodující trefě v 94. minutě prohrála těsně 0:1.

Nejlepší tým loňské sezony prožívá pestrý start do nové kampaně. Kromě zápasu v české nejvyšší soutěži už stihl odehrát šest zápasu v Evropě, přesněji kvalifikaci o Ligu mistrů. Zvládl je, postoupil, nesmí ale zapomínat ani na povinnosti doma. Oproti odvetě s Karabachem v 5. kole v Českých Budějovicích vsadil kouč Bílek na nové tváře, stejně tak se dostalo několik nových hráčů také do jedenáctky Dynama. A to bylo znát na hře, k první střele na bránu se odhodlal až ve 31. minutě domácí Patrik Hellebrand, nebyl však dostatečně přesný. S jeho ránou z vápna neměl gólman Staněk problém.

Co se týče příležitostí vstřelit úvodní gól, ani jeden tým v prvních 45 minutách aktivitou zrovna nehýřil. Většina akcí končila na stranách, po špatných přihrávkách nebo dobré práci obranného valu soupeře. Neuspěl ani bývalý českobudějovický kanonýr Fortune Bassey, který přišel v létě na hostování z Ferencvárose do Plzně a ve 41. minutě měl na kopačce branku. Po skluzu jednoho z obránců Dynama ale kopala Viktorka jen roh, z něhož nakonec nebylo nic. V prvním dějství už se žádná zásadnější věc neudála, oba celky odcházely do kabin za bezbrankového stavu.

O něco aktivněji vstoupilo do druhého poločasu domácí Dynamo. Od prvních minut se snažilo usadit na polovině Plzně, v 51. minutě nebezpečně hlavičkoval Potočný, jeho pokus se ale mezi tři tyče nevešel. Jihočeši na tempu neubírali, ba naopak, o tři minuty později to byla znovu hlava, tentokrát ta Sladkého, která mohla poprvé zaměstnat obsluhu světelné tabule. Místo do branky se balon směroval od tyče do zámezí. Na konci 60. minuty mohla skóre otevřít Plzeň, Janáček byl ale proti střele Jemelky pozorný a nic se neurodilo ani z následného rohového kopu.

Po několika vhodně zvolených střídáních se postupně dostávala víc a víc do hry Plzeň. Úřadující mistr ligy držel balon ve své moci a nechával domácí Dynamo běhat bez něj. Ani 20 minut před koncem se ale nic z toho nepodepsalo na výsledku, který byl stále nerozhodný. A to i po dělovce plzeňského Buchy v 74. minutě, kterou zlikvidoval Janáček. O několik minut později, přesněji na konci 78. minuty, už se síť poprvé vlnila. Jenomže ke smůle Plzně zakončoval kanonýr Tomáš Chorý rukou a rozhodčí po konzultaci s videem branku neuznal. Dynamo tak hrálo s účastníkem Ligy mistrů stále 0:0.

Hlavní rozhodčí Hocek nastavil nad rámec základní hrací doby dlouhých 5 minut a to se nakonec projevilo jako ideální čas k tomu, aby Plzeň ještě stihla zvrátit osud zápasu na svou stranu. Minutu před koncem, tedy v 94. minutě, zužitkoval Jhon Mosquera rohový kop a zajistil hlavičkou na zadní tyči Janáčkovy branky Viktorii tři body za nejtěsnější možné vítězství 1:0.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Takový je fotbal. Minulý týden v Liberci jsme měli štěstí, dnes jsme ho neměli. Odehráli jsme z taktického pohledu to, co jsme chtěli. Do nějaké 65. minuty to bylo na naše možnosti i nadstandardní. Drželi jsme dobrý výsledek, v úvodu druhé půle jsme byli i nebezpeční. I když jsme si představovali, že budeme mít více ofenzivních akcí. Ale proti Plzni si soupeři moc možností nevytváří, věděli jsme, že to bude o dvou třech šancích, které musíme proměnit. To se nám nepovedlo, Slaďas trefil tyč. Problémy nám nastaly od nějaké 60. minuty, když tam Míša Bílek poslal najednou Kopice, Mosqueru a Chorého. I tak jsme byli koncentrovaní, až na ten neuznaný gól tam toho moc nebylo. Utkání směřovalo k remíze, ale bohužel jsme nezvládli situaci z 94. minuty. Bolí to. S Plzní musíte mít štěstí a nemůžete propadnout v závěru ze standardky.“