V desátém kole Fortuna ligy Dynamo nestačilo na Viktorii Plzeň a prohrálo. V osmnácté minutě otevřel skóre utkání Krmenčík, druhou branku přidal Procházka. Ve druhém poločase mělo Dynamo více ze hry, ale nakonec se mu nepodařilo ani snížit. Naopak třetí branku přidal střídající Chorý. V dalším kole jedou svěřenci Davida Horejše do Liberce.

Trenér David Horejš musel řešit hned tři absence kvůli karetním trestům, hrát nemohli Sivok, Novák ani Čavoš. Kvůli dohodě klubů nenastoupil ani Ekpai. Už ve druhé minutě se sudí Berka nebál tasit kartu, když zá zákrok Havla ukázal žlutou. Jeden z klíčových momentů zápasu přišel už ve třinácté minutě. Havelka uvolnil Rabušice, který šel sám na Hrušku. Zvolil střelu po zemi, jenže plzeňský brankář míč vyrazil. Západočeši první velkou šanci zápasu dokázali využít. Hořava předal míč rozběhnutému Krmenčíkovi, který se zbavil obránce a přesně zakončil – 0:1.

Stejný hráč mohl přidat i druhou branku, jenže po otočce ve vápně vypálil těsně vedle. Druhá branka Viktorie přišla po půl hodině hry. Kovaříkův přízemní centr doskákal až k Romanu Procházkovi, který nekompromisně zakončil – 0:2. Snížit mohl aktivní Rabušic. Šikovně přešel přes dva protihráče, ale ani napodruhé na Hrušku nevyzrál.

Po deseti minutách hry ve druhé půli uháněl Michael Krmenčík sám na Staňka. Nakonec musel vypálit z úhlu, takže budějovický gólman dokázal vyrazit. Míč se ovšem odrazil do stoprocentní příležitosti pro Jana Kovaříka, který ve vyložené pozici selhal. Od té doby jako by domácím narostla křídla. Aktivita černobílých se rapidně zvýšila, Hruška musel zklikvidovat nepříjemné pokusy Havelky a Helešice.

Poslední čtvrt hodinu zápasu drželi budějovičtí fotbalisté častěji míč na kopačkách, ale k ničemu to nevedlo. Když už přišel náznak vyložené šance domácích, zradila je větší přesnost. Žádný větší tlak domácího týmu už v závěru nepřišel, tím pádem si Viktoria odvezla ze Střeleckého ostrova plný počet bodů. Její vítězství ještě v závěru stvrdil střídající Tomáš Chorý - 0:3.

David Horejš (trenér Dynama): „Prohráli jsme doma s dobrým soupeřem, ale hodně jsme mu to usnadnili. Dvacet minut jsme hráli dobře, ale pak jsme udělali lehké chyby a pustili Plzeň do vedení. O poločase jsme vystřídali, soupeři se vyrovnali, ale chyběl nám kontaktní gól. Výkon nebyl špatný, ale soupeř nás trestal. Vykartovaní hráči nám samozřejmě chyběli, ale na to se nemůžeme vymlouvat.“

Pavel Vrba (trenér Plzně): „Byl to zápas dvou poločasů. My hráli ten první velice dobře, byť Budějovice měly v úvodu velkou šanci. Šli jsme do vedení, pak mohli přidat ještě další branky. Ve druhém poločase jsme se už nedostávali tolik do mezihry, s čímž jsem nebyl spokojen. Nyní nás čekají těžké zápasy, tak jsme rádi, že jsme se na to dobře naladili.“