Ani statečný výkon v prvním poločase zápasu s Mladou Boleslaví fotbalistům Dynama první jarní body nepřinesl. Svěřenci staronového kouče Františka Cipra dokázali odpovědět na rychle inkasovaný gól, jenže po změně stran tlak domácího týmu sílil a utkání tak skončilo další vysokou porážkou. Jihočeši si z města škodovek nakonec odvezli prohru 1:4.

Nový trenér František Cipro před zápasem v Boleslavi pozměnil rozestavení i složení základní jedenáctky. Po karetním trestu se vrátil do sestavy Škoda a poprvé letos v základní sestavě nastoupili také Hála, Machovec a Pešek. Vstup do utkání ale Dynamu vůbec nevyšel hned po 76 vteřinách hry totiž po přízemním pasu do vápna otevřel skóre zápasu Tomáš Wágner. Jihočeši ale oproti předešlým zápasům zbraně nesložili a prakticky v celém prvním poločase více drželi balon a byli aktivnější.

Velmi často ale o balon přicházeli, když rozhodčí Hrubeš ve spolupráci se svými asistenty přerušoval hru kvůli ofsajdům nebo útočným faulům. Vedení domácího celku pak mohl ve 24. minutě navýšit Magera, z dobré pozice ale nezamířil přesně. Fotbalisté Dynama odpověděli o čtyři minuty později a hned z toho byl gól na 1:1. Po faulu na Škodu si míč přímému kopu postavil Jaroslav Machovec a nechytatelnou ranou přes zeď srovnal stav zápasu. V dalším průběhu první půle Jihočeši drželi nerozhodný stav a přes zvyšující se tlak domácího celku dohráli poločas, aniž by soupeře pustili do vyložených šancí.

Po změně stran se ale obraz hry začal postupně měnit. Kysela ještě v 50. minutě bránu v dobré palebné pozici netrefil, o dvě minuty později ale musel již Křížek likvidovat gólovou střelu Kamila Vacka. Další svou střelu poslal Vacek mimi a druhý důležitý zákrok druhého poločasu pak Křížek zaznamenal v 62. minutě, kdy vychytal Wágnera. Fotbalisté Dynama se zuby nehty bránili, do kolen je srazil přímý kop Jiřího Skaláka, který potrestal ruku v podání Hanzlíka. Od té chvíle bylo na hřišti již pouze jediné mužstvo a na hosty se valil jeden útok za druhým.

Hodně vidět byl především výborně hrající Jiří Skalák, který dělal budějovickým fotbalistům velké problémy. Právě on také v 82. minutě zvýšil na 3:1, když využil velkého prostoru ve středu hřiště a podél vybíhajícího Křížka zvýšil na 3:1. Jihočeši poté zcela rezignovali a kupili jednu chybu za druhou. Těsně před koncem zápasu zvýšil na konečných 4:1 po rohovém kopu Končala hlavičkující Jakub Navrátil. Dynamo tak prohrálo i třetí jarní zápas a reputaci si bude snažit napravit v následujícím domácím zápase s Vysočinou Jihlava.

František Cipro (trenér Dynama): "V prvním poločase jsme z první situace dostali gól, což je vždy pro další vývoj zápasu velice špatné. Přesto si myslím, že vzhledem k naší situaci byla první půle dobrá. Drželi jsme střed hřiště, dalo se na to dívat. V druhé půli jsme se dostali pod tlak, domácím hodně prospělo dvojité střídání. Naopak naše změny byly k horšímu než u nich. Přesto jsme to do 75. minuty někdy i se štěstím uhráli, ale pak jsme dostali z trestňáku krásný gól. V tu chvíli se projevil ten problém našeho mužstva. Za stavu 1:2 začneme hrát tak, že jsme schopni dostat další tři čtyři góly. V tu chvíli je po nás. Viděli jste sami, jaké věci jsme tam vyváděli, včetně nejzkušenějších hráčů, obou stoperů. To mě mrzí. Ligovému mužstvu se nemůže stávat, aby takhle najednou úplně odešlo. Je neuvěřitelné a nepochopím, co jsme schopni udělat za pět deset nebo minut. Musíme s tím něco udělat, máme na to týden."

Karel Jarolím (trenér Ml. Boleslavi): "Zápas se pro nás vyvíjel velmi dobře, rychlá branka nás mohla uklidnit. Jenže jsme zase inkasovali v podstatě z jediné střely na branku od soupeře a zápas to zkomplikovalo. Poločas se dohrál 1:1 a do druhé půle jsme udělali dvě změny. Jedna vynucená, když musel odejít Hůlka, a pak tam šel Zahustel místo Ďuriše. Myslím, že to naší hře pomohlo, rozhýbali jsme to trošku a hráli víc nátlakově. Vytvářeli jsme si situace a nakonec to vyjádřili i gólově. Výsledek dopadl jako jednoznačné vítězství, ale nerodilo se to lehce. O to důležitější to je. Ale nic to neznamená. Na jaře máme v tabulce pravdy mínus dva body a jestli budeme chtít pomýšlet na čtvrté místo, musíme ty ztracené body doma s Hradcem někde získat."