Poslední zápas letošního ročníku Gambrinus ligy vyšel fotbalistům Dynama na výbornou. Jihočeši porazili čerstvého vítěze poháru ČMFS přesvědčivě 3:0 a v ligové tabulce si tak zajistili konečnou desátou příčku. O góly vítězů se postarali Hudson, Benát a Sedláček.

Fotbalisté Dynama nastoupili do zápasu v avizované sestavě, když se v základní sestavě poprvé objevil mladý útočník Marián Timm. Očekávaný tlak domácího týmu ale nepřišel. Jihočeši nezačali aktivně a proti aktivně hrajícím hostům se nemohli dostat do tempa. Hned v 6. minutě se do šance málem dostal po Vidličkově centru Hašek, k míči mu ale chyběl krok. I v dalších minutách se hrálo častěji na polovině Dynama, i když do vyložené šance se hostující fotbalisté příliš nedostávali.

Do prvního náznaku šance domácího celku se až v 11. minutě dostal Mezlík, jeho slabá hlavička doprostřed brány ale Slavíka příliš nezaměstnala. I další střelecký pokus mladíka Timma byl sice z dobré pozice, chyběla mu ale opět přesnost. v 25. minutě se k rychlému brejku dostal Verbíř, jeho centr do vápna ale našel pouze v ofsajdové pozici stojícího Vaščáka. Veterán Verbíř se dostal do gólové pozice v 26. minutě, po sklepnutí Haška ale nezamířil přesně.

I když Jihočeši nebyli rozhodně dominantnějším týmem, ve 34. minutě skórovali. Přímý kop Žižky se odrazil k Fernandu Hudsonovi, jehož výstavní střela z dobrých dvaceti metrů skončila odrazem od břevna za zády bezmocného Slavíka - 1:0. Prakticky po rozehrávce mohl druhý gól Dynama přidat Mezlík, jeho křížná rána ale skončila těsně mimo. Ve zbytku poločasu přebralo Dynamo otěže zápasu a těsně před odchodem do kabin zvýšilo na 2:0. Podobně jako Hudson napřáhl zpoza vápna Petr Benát, jehož dvakrát tečovaná rána skončila opět v síti.

Druhý poločas kvůli vytrvalé průtrži mračen tolik zajímavého již nepřinesl. Druhou půli zahájili hosté přímým kopem Doležala, ten ale bez větších problémů Kučera vyboxoval mimo. Do další slibné šance se pak po hodině hry dostával Verbíř, míč mu ale utekl do autu. To Jihočeši byli o poznání produktivnější, v 63. minutě podklouzl ve vápně stoper Lukáš, míče se zmocnil Mezlík, jehož gólovou výzvu proměnil ve třetí gól Dynama Tomáš Sedláček. Pro budějovického útočníka to byl devátý zásah v sezoně.

Hosté po třetím gólu tak trochu přestali hrát a zápas se víceméně jen dohrával. S přibývajícími minutami se hráči obou celků kvůli vytrvalému dešti stále hůře a hůře pohybovali po hrací ploše a fotbalovost se pomalu vytrácela. Dynamo mohlo ale přeci jen vstřelit čtvrtý gól. V 83. minutě se po rohu Benáta míč přes Jasanského dostal na levou stranu k Žižku, který tvrdou ranou prověřil připraveného Slavíka. V samém závěru mohl skóre zkorigovat Hesek, jeho doprostřed brány mířící ránu ale v pohodě nadvakrát lapil Kučera. Jihočeši poslední zápas sezony zvládli a po zásluze se tak díky výhře v posledním kole posunuli na konečnou desátou příčku prvoligové tabulky.

Dobal Vladimír (88.)

Pavel Tobiáš (trenér Dynama): "Do zápasu jsme nevstoupili dobře a prvních pětadvacet minut jsem nebyl s naší hrou spokojený. Nebyli jsme nebezpeční dopředu a paradoxně jsme dali gól ve chvíli, kdy jsem byl již hodně nazlobený a už jsem se chystal udělat nějaký zásah do sestavy. Ta branka nás zvedla, zčali jsme běhat, začali jsme kombinovat a k fotbalu patří i ten náhodný druhý gól. Druhý poločas byl z naší strany naprosto v pořádku. Ten třetí gól byl sice laciný, ale zase jsme mohli skórovat i z jiných akcí. Takže ta výhra 3:0 je zasloužená."

Jiří Plíšek (trenér Teplic): "Bylo to pro nás trochu nešťastné utkání, protože jsme do zápasu vstoupili aktivně. Měli jsme velmi dobrou přechodovou fázi a zachytávali jsme rozehrávku domácích hráčů. Nicméně se nám nepodařilo vytvořit takovou šanci, která by skončila brankou. Na druhou stranu jsme poté inkasovali po povedené střele Hudsona a druhý gól jsme pak dostali těsně před koncem poločasu po dvojí teči. Prohrávali jsme lacině a neťastně 2:0 a i když jsme se snažili ve druhém poločase hrát, nedokázali jsme si vytvořit žádné další příležitosti. Naopak jsme udělali obrovskou hrubku, po které jsme dostali třetí gól. I pro gólmana to bylo smolné utkání. Dostal tři góly a jen jednou si vlastně sáhl na míč. "