Po několika velmi dobrých výsledcích se musí fotbalisté Dynama vrátit zase zpět na zem. V utkání s Mladou Boleslaví nebyli sice Jihočeši horším týmem, avšak výsledek 0:3 mluví za vše. Jihočeši vyslali na gólmana Millera celkem devět střel a ani jednou se neradovali ze vstřelené branky. To naopak hostům stačily ke třem gólům čtyři pokusy směřující do brankového prostoru! Mužem zápasu byl jako již tradičně v boleslavském podání Jihočech Luboš Pecka, který zaznamenal dva góly.
Tým vedený koučem Františkem Ciprem vstoupil do utkání v očekávané sestavě bez Davida Homoláče, kterého trápí poraněný nárt. Hned od úvodních minut se museli Jihočeši bránit náporu hostující Mladé Boleslavi a úvodních deset minut se hrálo výhradně v režii středočeského celku. Hned v 8. minutě postupoval po pasu matějovského sám na Křížka Kysela, v rozhodující chvíli ale nemířil přesně. Jihočeši se poté postupně dostali s boleslavského sevření a také se několikrát dostali ke střelám ze střední vzdálenosti, jenže velké šanci si vytvářeli stále hosté. Ve 20 minutě opět Matějovský našel přímým kopem hlavu Pecky, jenž těsně minul spojnici břevna a tyče. Domácí mužstvo, které jako vždy táhl agilní Černý se poté dostávalo stále častěji na dostřel Millerovy brány, jenže pokusy Holendy ani Táborského změnu skóre nepřinášely. Právě tato dvojice si ve 35. minutě vytvořila velkou šanci po nezištné přihrávce Poborského - po Holendově přiťuknutí ale Táborský nemířil přesně. O pět minut později byl blízko ke gólu na druhé straně hřiště Dittrich, v dobré pozici však namířil vysoko nad. Z gólu se hosté radovali ve 44. minutě - Rajnochovu střelu z dvaceti metrů tečoval na hranici ofsajdu šikovně Luboš Pecka a se spornou situací rozhodčí naložili tak, že gól uznali - 0:1. Po vedoucí brance hostů se strhla velká mela, ze které si žlutou kartu za protesty vysloužil Karel Poborský, pro kterého to navíc byla čtvrtá žlutá v sezoně.

Do druhého poločasu nastoupili Jihočeši odhodláni poprat se o vyrovnání. Hned po pěti minutách hry se v gólové pozici ocitl po pasu Holendy Táborský, sám na malém vápně ale přeloboval gólmana Millera i jeho svatyni. Poté to z velké dálky zkoušeli Dittrich s Rajnochem, jejich pokusy ale směřovaly stejně jako střela Žižky vysoko nad. Mnoho zajímavého přinesla také 67. minuta. Po faulu na Horejše zahrával přímý kop Černý - jeho tvrdou ránu vyškrábl zpod břevna gólman Miller na roh. Ten ale Jihočeši nezvládli a hosté se dostali do rychlého brejku. Jejich akci tři na jednoho ale pokazil Pecka, který nepřesným pasem našel pouze nohy vracejícího se Kladrubského. O dvě minuty později se vytáhl také Křížek, jenž konečky prstů vytěsnil mimo brankový prostor přízemní gólovou střelu Kysely. V 72. minutě však souboj dvojice Jan Kysela - Zdeněk Křížek vyzněl lépe pro hostujícího útočníka, který střelou v pádu zvýšil na 0:2. Jihočechy druhá branka srazila definitivně do kolen a ač se domácím nemohla odepřít snaha, na zvrat v utkání to bylo málo. Nejblíže ke snížení měli Volešák s Černým, jejich dobře mířené přímé kopy ale gólmana Millera nepřekvapily. Definitivní podobu výsledku dal Luboš Pecka, který v nastaveném čase usměrnil za Křížkova záda centr střídajícího Holuba.

Skála Jiří (73) 2
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jan HOLENDA - Nelehkou úlohu měl v zápase s Mladou Boleslaví útočník Jan Holenda, který prakticky celý zápase odehrál po boku hlídače Adriana Rolka. Kmenový hráč Sparty Praha odehrál řadu nerovných soubojů s vytáhlým bekem hostů a nutno říci, že o každý balon vydržel v nepovedeném zápase bojovat jako o život. V průběhu utkání si na své konto připsal čtyři přímé střely na branku a další dvě nasměroval mimo brankovou zónu.
Tři nejlepší hráči zápasu: Pecka, Rajnoch - Holenda

Fotogalerie

František Cipro (trenér Dynama): "Do prvního gólu to bylo spíš takové remízové utkání bez nějakých velikých šancí. Ve druhém poločase tam nějaké šance byly, ale kluci je řešili ukvapeně. Chyběl nám klid a druhý gól Mladé Boleslavi nás potom dorazil. Karla Poborského asi od dvacáté minuty píchalo v zadním stehenním svalu. Když přišel do kabiny, byl špatný. Doktor mi řekl, že to nevypadá dobře."

Dušan Uhrin ml. (trenér Ml. Boleslavi): "Po prvním gólu jsme zavřeli hru, Budějovice nás musely zatlačit, což nám vyhovovalo. Mohli jsme hrát na brejky."