První porážku v nové sezoně si připsali fotbalisté Dynama České Budějovice na hřišti Příbrami. O jedinou branku se postaral Karsten Ayong přesnou hlavičkou v 64. minutě. Jihočeši měli v závěru zápasu hned několik šancí na srovnání, ale žádná tížený gól nepřinesla. V dalším kole svěřenci Davida Horejše hostí Frýdek - Místek.

Od posledního zápasu s Ústím se nestihl uzdravit levý obránce Matěj Helešic, jinak zůstala sestava Dynama beze změn. Místo stopera zaujal Lukáš Havel, na kraj obrany se postavil kapitán Jiří Kladrubský. Ani domácí neudělali v základní jedenáctce velké změny, do sestavy se pouze zařadila nová posila ze Zlína Antonín Fantiš. O první střelecký pokus se postaral silný útočník Ayong, z úhlu minul budějovickou branku. O dost větší šanci měl ve třinácté minutě Fantiš. Našel si dlouhý míč od Ayonga a Křížek měl s jeho pokusem plné ruce práce.

Po půl hodině hry mělo první vážnější šanci Dynamo. Jihočechům vyšel ideálně signál po rohovém kopu a Jakub Pešek z výhodné pozice netrefil branku domácích. V následující minutě chyběly Dynamu centimetry k tomu, aby se dostalo do vedení. Ke střele se z takřka dvaceti metrů se odhodlal Elvis Mashike a po teči jednoho z domácích beků skončil balon na tyči. Na druhé straně byli Příbramští blízko skórování, když si Havel nerozuměl s Křížkem. Míč se naštěstí pro černobílé odrazil od mladého stopera těsně vedle odkryté branky.

Úvod druhé půle vyšel lépe Příbrami, která byla zezačátku aktivnější. Už tři minuty po úvodním hvizdu druhého poločasu měl velkou šanci Danoski. Po rohovém kopu zakončoval osamocen na malém vápně, jenže na poslední chvíli jeho pokus srazil nad Lukáš Havel. Na druhé straně se zaskvěl Elvis Mashike. Po pasu od Táborského se dokázal prosadit proti třem bránícím hráčům, avšak tvrdá střela skončila nad břevnem. V 64. minutě přišla první branka. Po větším tlaku domácích přišel centr z pravé strany a Karsten Ayong se trefil hlavičkou na přední tyč – 1:0.

Po úvodní brance se začaly střídat šance na obou stranách. Nejprve se musel pochlapit brankář Křížek při zákroku po střele Grajciara. Na druhé straně spálil stoprocentní šanci střídající Turyna. Blízko vyrovnání byl i Kadula, jenže jeho střelu přizvedl jeden z beků Příbrami na roh. Netrefil se z dobré pozice ani Pavel Novák, takže všechny body zůstaly u Litavky. Jihočeši si připsali první porážku v sezoně.

Josef Csaplár (trenér Příbrami): "Jsme rádi za vítězství. Podařilo se nám ve druhém poločase vytěžit z tlaku rozhodující branku, i když i České Budějovice v závěru měly několik příležitostí. Měli jsme ve hře dobré pasáže, ale i velmi špatné úseky. Výsledek nás těší, ale ve hře máme stále na čem pracovat."

David Horejš (trenér Dynama): "Odehráli jsme slušný první první poločas, kdy jsme hlídali hru. Navíc nastřelili i tyčku. Byli jsme potrestáni za prospaných prvních dvacet minut ve druhém poločase. Byli jsme příliš pasivní. V závěru jsme sice měli šance, ale nepodařilo se nám je proměnit. Sice jsme poprvé prohráli, ale nic se neděje, jedeme dál."