To se povedlo! Českobudějovické Dynamo poprvé po návratu bodovalo, když zvítězilo na hřišti Slovácka 1:0. Jihočeši tak uspěli v Uherském Hradišti po dlouhých dvanácti letech. Jedinou branku v prvním poločase obstaral v 17. minutě Lukáš Provod po centru Benjamina Čoliče. V závěru pojistil výhru po Provodově dobré práci Ivo Táborský.

Českobudějovičtí trenéři udělali dvě změny oproti úvodnímu utkání dvě změny. Po zranění se do hry vrátil Schranz, ve středu zálohy se objevil Kulhánek, na lavičce naopak zůstali Mršič a Mustedanagič. Slovácko po senzačním skalpu Sparty vítěznou sestavu nezměnilo. Domácí byli od úvodu aktivnějším celkem, drželi míč častěji na svých kopačkách, ale hranice vápna byla zpravidla maximem, kam své útoky dotáhli. Jihočeši vycházeli ze zabezpečené obrany, směrem dopředu spoléhali zejména na rychlé brejky.

Poměry na hřišti se výrazně změnily po 18. minutě. Dynamo udrželo míč na pravé straně, Benjamin Čolič se dostal k centru, našel přesně Lukáše Provoda, jenž se prosadil přes Jurošku a hlavou vsítil svůj první gól v první lize. Od té doby Slovácko vypadlo z role, hodně kazilo a naopak černobílí byli aktivnějším celkem. Gólová šance však nepřišla, nebezpečný centr Čoliče tentokrát Provod nedostihl. Ještě před poločasovou pauzou posílal nabídku do šestnáctky Javorek, Ledecký zvládl balon prodloužit k Provodovi, který tentokrát zasáhl boční síť.

I vstup do druhého dějství patřil celku z Uherského Hradiště. Domácí byli aktivní, ale ve finální fázi jim to drhlo. Ze slušné pozice zakončoval Dvořák, leč branku nezasáhl. Podobně dopadla i příležitost Navrátila po přímém kopu. Domácí středopolař odražený míč napálil nad břevno Staňkovy svatyně. Českobudějovický brankář musel zasahovat proti střele Daníčka ze střední vzdálenosti, strakonický rodák v brance černobílých ale situaci zvládl.

Jihočeši bez výraznějších problémů kontrolovali jednobrankový náskok. Naopak se otevíraly prostory pro rychlé brejky. Po jednom z nich Čolič hledal Ledeckého, před ním značně nejistě odehrál míč na roh Hoffmann. S blížícím se závěrem se Slovácko přeci jen dostávalo do tlaku, Havlík z trestného kopu branku o pár decimetrů přestřelil. Jenže nápor domácích zarazil v 85. minutě Lukáš Provod, který se náramně proháčkoval obranou soupeře, prostrčil míč na Iva Táborského, jenž pojistil výhru Dynama. Černobílí tak uspěli poprvé po návratu do ligy, z hřiště Slovácka si odvezli cennou výhru 2:0.

Martin Svědík (trenér Slovácka): „Potvrdilo se, že zápas s Budějovicemi pro nás bude daleko těžší, než byl ten na Spartě. Už vstup do zápasu se nám nepodařil, prohrávali jsme osobní souboje a korunoval to inkasovaný gól. Po něm jsme ještě více znervózněli, hra se nám nedařila a nebylo to z naší strany vůbec kvalitní. Trošku se to zlepšilo ve druhé půli, soupeř kouskoval hru, hrál dobře takticky a my se nedostali do tempa. Když už nějaká šance přišla, nebyli jsme dostatečně důrazní. Udělali jsme hodně nevynucených chyb. Ofenzivní hráči nezopakovali výkon ze Sparty, ale takových hráčů bylo víc. Divákům se omlouváme, dostali jsme facku, takhle hrát nejde. Musíme se zlepšit.“

David Horejš (trenér Dynama): „Zápas se mi hodnotí velice dobře. Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, který před týdnem zaslouženě vyhrál na Letné. Chtěli jsme být aktivní, povedlo se nám chytit začátek a branka Lukáše Provoda nás uklidnila. Domácí trošku znervózněli. I ve druhém poločase jsme chtěli zůstat aktivní, aby chodily pouze dlouhé míče od stoperů. Slovácko mělo sice územní převahu, ale do gólové šance jsme ho nepustili. Druhým gólem jsme pak výhru potvrdili. Jsem moc rád, že jsme zápas zvládli. Tří bodů si vážíme, budeme s pokorou pracovat dál.“