Fotbalisté Dynama zahájili jarní část letošního ročníku Gambrinus ligy domácí remízou s vedoucími Teplicemi 0:0. Zápas 17. kola přinesl na Střeleckém ostrově vyrovnaný fotbal, oba celky si vytvořily hned několik velmi dobrých gólových příležitostí, avšak brankáři na obou stranách dominovali a utkání tak skončilo smírně.

Jihočeši do zápasu vstoupili v očekávané sestavě se nováčky v týmu Rudolfem Otepkou a Ladislavem Volešákem. První jmenovaný ve svém prvním zápase za Dynamo nastoupil ke svému 350. ligovému utkání v kariéře. Přestože oba celky začaly velmi opatrně, hned ve 4. minutě se mohlo poprvé měnit skóre, jenže před hlavičkujícím Meszárošem poslal míč vysoko nad Černák. V 25. minutě si stoprocentní gólovou šanci vytvořili hosté. Po rychlém kontru Tepličtí zcela rozebrali budějovickou obranu a Ljevakovičovi ke vstřelení gólu zabránil jeden z jeho spoluhráčů.

Na druhé straně o sobě dali vědět v 35. minutě opět domácí, po kombinaci Leštiny se Stráským zakončoval těsně mimo Otepka. Tři minuty před koncem poločasu to byli opět domácí, kteří sahali po první gólu v zápase. Stráský po brankové čáře pádil směrem k bráně, míč předal Rieglovi, který svou střelu pokazil, míč se ale odrazil k Meszárošovi, který svou dělovku poslal k tyči, ale brankář Slavík rybičkou míč vyrazil! V samém závěru poločasu se do velké šance dral hostující Mahmutovič, domácí stoper Hunal ale precizním skluzem jeho únik bravurně zastavil.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostujícímu celku a akcie Dynama v nedělním zápase držel především bezchybný a skvěle chytající Kučera. V 58. minutě si nejprve budějovický gólman poradil s lehkou hlavičkou Matuly, a to byl jen začátek galakoncertu budějovického gólmana. Vůbec nejlepší zákrok si budějovický gólman schoval na 76. minutu, kdy konečky prstů vyrazil do šibenice směřující ránu veterána Verbíře. Hned vzápětí odpověděli domácí další velkou šancí, agilní Stráský se sice prodral přes tři protihráče, gólmana Slavíka ale nepřekonal.

Jihočeši byli u míče i v dalších minutách a stoprocentní gólovou šanci měl v 79. minutě Hudson, který si zcela nehlídaný uvnitř pokutového území zpracoval balon a tvrdě vypálil. Jeho zakončení bylo ale velice zbrklé a míč skončil v zámezí. O pár desítek vteřin později mohl střeleckou smůlu protrhnout opět Stráský, jenže ani on míč za skvělého Slavíka neprotlačil. Všichni svatí a především gólman Kučera stáli při Dynamu v minutě 90., kdy se do zakončení dostali Došek s Vondráškem. Ani oni ale míč za budějovického gólmana neprotlačili a zápas tak skončil dělbou bodů.

Riegel Jan     1 1       1 2
Volešák Ladislav (72.)           1 1 2 1 59.
Meszároš Ľubomír (63.)     1 1       2 1
Hudson (63.)     1 1       1
Šíma Petr (72.)           1

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Přiznám se, že bod bereme. Teplice jsou silné mužstvo, mají ambice na titul, navíc se v zimním období posílily. Každý jejich brejk smrděl. Hrajeme o záchranu, ale i když jsme hráli doma, jsme za ten bod rádi. Myslím, že druhý poločas se musel líbit. Šance byly na obou stranách, gólmani měli dneska svůj den. Pavel Kučera dnes předvedl podobný výkon jako na podzim s Plzní, kdy chytil pět, šest gólových šancí."

Jiří Plíšek (trenér Teplic): "Vzhledem k situaci, v jaké České Budějovice jsou, jsme očekávali těžké utkání. Myslím, že se to potvrdilo. Bodu si vážíme, myslím, že se moc bodů odsud vozit nebude. Chci věřit, že pro nás bude mít tenhle bod v celkovém součtu velký význam. Brankáři podali skvělý výkon. Šance byly na obou stranách, my jsme se ocitli především při šanci Hudsona takřka v klinické smrti. Na druhou stranu jsme se z toho dokázali dostat a v závěru jsme měli čtyři slibné příležitosti. Je velká škoda, že jsme je neproměnili, vítězství by bylo cenné."