Poslední utkání v roce 2019 se fotbalistům Dynama nevydařilo a na Sinobo Stadium neuhráli ani bod. Domácí rozhodli o své výhře už v prvním poločase, kdy se postupně trefili Škoda, Coufal a Masopust. Zkraje druhé půle snížil Ekpai, ale Milan Škoda druhou brankou v zápase upravil na konečných 4:1. Jihočeši tak neprodloužili sérii osmi zápasů bez porážky a nakonec přezimují na osmé příčce tabulky.

Hned několik zásahů do základní jedenáctky udělal trenér David Horejš pro zápas na Slavii. Chyběl vykartovaný Tomáš Sivok, jehož na stoperu nahradil Jiří Kladrubský. Poprvé od začátku nastoupil Ubong Ekpai, do sestavy se vrátil Patrik Brandner. V dresu domácích naskočil Lukáš Provod, který do Slavie přišel právě z Dynama.

Úvodních deset minut nepřineslo žádný klíčový moment. Míč více držela Slavie, ale Jaroslav Drobný žádnou práci neměl. Úvodní branka padla ve 13. minutě. Masopust z pravé strany poslal do vápna dobrý centr, na který si naskočil Milan Škoda a přesnou hlavičkou skóroval – 1:0. Za šest minut se červenobílí radovali znovu. Coufal dostal míč proti noze a tečovanou ranou pokořil Drobného – 2:0.

Jihočeši se po dvaceti minutách hry dožadovali pokutového kopu, když byl k zemi poslán Patrik Brandner. Sudí ale nepískal a pokračovalo se dál ve hře. Do třicáté minuty se sešívaným podařilo přidat ještě třetí branku. Na hranici ofsajdu zůstal volný Lukáš Masopust, jehož střela doskákala až do sítě – 3:0.

Do druhé půle vstoupili Jihočeši velice dobře a po sedmi minutách hry vykřesali naději na bodový zisk. Ve vápně byl důrazný Brandner, od jeho nohy se odrazil míč k Ubongu Ekpaovi, který nekompromisně napálil míč za Koláře – 3:1. Tříbrankový náskok si slávisté vzali rychle zpět. Po levé straně nikdo nezachytil Traorého, který měl čas najít Milana Škodu, pro něhož to po přesném zakončení byla druhá branka v zápase – 4:1.

Závěr zápasu už nepřinesl další gólový moment. Slušnou šanci měl střídající Ivo Táborský, ale střela mu nesedla. Slavia tak zakončila úspěšnou první polovinu sezony a Dynamu připravila porážku po dlouhých osmi kolech.

David Horejš (trenér Dynama): „Věděli jsme, že nás čeká strašně těžký soupeř. I tak jsme se chtěli pokusit natáhnout tu naši sérii, která byla velmi úspěšná. Bohužel proti nám stál protivník, který měl obrovskou kvalitu a první poločas byl jednoznačně lepší. Nevstoupili jsme do zápasu dobře, byli jsme zakřiknutí, hráli jsme zbytečně ustrašeně. Slavia nás za to potrestala, dostala se do vedení 3:0 a pak už se s tím zápasem dalo těžko něco dělat. O poločase jsme kluky nabádali, abychom ten druhý poločas odehráli rozhodně líp, abychom si nepokazili celou sezonu. Chtěli jsme přidat v agresivitě, což se nám v druhém poločase dařilo. Zlepšili jsme se, dali jsme i branku, ale i tak jsme na víc neměli. Slavia hrála výborně, celou sezonu dělala výbornou reklamu českému fotbalu."

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): „Zápas nám celkově sednul, takhle nějak bych si představoval, aby nám to doma sedlo častěji. Jsem strašně rád, že jsme se i po zápase v Dortmundu takhle prezentovali a že jsme podzim zakončili po všech stránkách na úrovni. Musím ocenit i Budějovice, jsou příjemným oživením ligy, mají výborného trenéra, moderní prvky ve hře. Kéž by bylo v lize víc takových týmů. To, že to dopadlo 4:1 pro nás, je otázka kvality, kterou jsme v zápase měli. První poločas byl skvělý po všech stránkách, za něj mám slova největšího uznání. Skvěle jsme se pohybovali, byli jsme přesní v kombinaci, byli jsme hodně nebezpeční a dali tři góly. Druhý poločas Budějovice přidaly. My jsme moc nezachytili nástup a hned z první střely jsme dostali gól. V tu chvíli byly Budějovice hodně nepříjemné a nám pomohla krásná akce na 4:1. Celkově zasloužené vítězství a kéž by takových zajímavých zápasů bylo víc."