Celý 1 měsíc a 12 dní k tomu. Tak dlouho trvala série Dynama v lize bez porážky. Na půdě Zlína ale bohužel skvělá forma vzala za své. Jihočeši sice na rozdíl od zápasu s mistrovskou Slavií, se kterou před týdnem uhráli bod, mohli počítat s Talovierovem, van Burenem i Hellebrandem, nebylo jim to ale nic platné. Východní Moravu opouštějí bez bodu. Ve 13. kole FORTUNA:LIGY se z výhry 2:0 raduje Zlín.

Utkání začalo v poklidném tempu. Balon se přeléval z jedné strany na stranu druhou a první větší šanci přihlíželi diváci na zlínské Letné až v 9. minutě, kdy z hranice vápna napřáhl Vachtang Čanturišvili. Jeho projektil sice lehce vystrašil brankáře Vorla, ten však stihl míč vyrazit nad horní tyč. Stejný hráč Zlína nadělal problémy defenzívě jihočeského výběru i o pár minut později. Tentokrát zasáhl jistě obránce Sladký. Živo však bylo i na opačném konci hřiště. V 17. minutě měl tutovou šanci Mick van Buren, jeho snaha ale na úvodní gól nestačila.

Co se týče prvních 20 minut, Zlín měl šancí o něco víc. Dynamo se dopředu sice tlačilo, ve finální fázi ale nebylo dostatečně důrazné. Naštěstí pro něj ale neměla razanci ani hlavička domácího Condého. Skóre se ale ještě v prvním poločase přeci jen měnilo. Ve 37. minutě se dostal k míči David Tkáč, vystřelil a i díky teči jednoho z obránců Dynama procedil míč za bezmocného Vorla. České Budějovice se ihned hnaly za vyrovnáním, to však bohužel pro ně před odchodem do kabin nepřišlo.

Dynamo nastupovalo do druhého poločasu s jasním cílem. Gólový účet zápasu chtělo minimálně srovnat. I proto kouč Horejš poslal po přestávce do hry Fortuna Basseye. Dobré příležitosti měly oba týmy. Poznar nejprve selhal tváří v tvář Vorlovi, na druhé straně nebyl úspěšný ani Sladký. V 59. minutě už ale obsluha světelné tabule musela být znovu v pozoru. Zlín se na vlastní polovině ujal míče a šel do přečíslení. Útok vedl Robert Hrubý a ten samý hráč nakonec i zakončil. Na Letné tak propukly oslavy a Zlín byl blízko první výhře po dlouhých 7 kolech.

Hosté z jihočeské metropole se však nechtěli se stavem zápasu smířit. Tlačili se dopředu a v 72. minutě, krátce po břevnu Zlínu, se přiřítil do obří šance Škoda. V tom případě se však činil jak brankář Rakovan, tak pomezní sudí, který zamával ofsajd. Dynamo dostalo v posledních minutách dokonce možnost hrát proti přesile. Za svůj zákrok viděl červenou kartu Rudolf Reiter a zamířil předčasně do sprch.

Ani tahle situace ale nakonec Zlín body nestála. Tým z východní Moravy v loňské sezoně porazil Dynamo doma i venku, a i přes ne zrovna ideální současnou formu potvrdil dobrou bilanci proti Jihořechům i letos. Na Letné vyhrál přesvědčivě 2:0, naopak hostům skončila série čtyř zápasů bez porážky.

Jan Jelínek (asistent trenéra Zlína): „Hodnotí se mi to o poznání líp než v minulých zápasech. Udrželi jsme vzadu nulu, dali jsme fanouškům zase něco pozitivního. Kluci to zvládli takticky, dobře chytal Rakovan, byli jsme nebezpeční dopředu, mohli jsme přidat ještě třetí gól, ale i dvoubrankovou výhru bereme. Ulevilo se nám, že jsme získali tři body a ukončili sérii bez výhry. Hlavní pro mě ale je, že jsme ukázali směr, kterým chceme jít."

David Horejš (trenér Dynama): "Vstoupili jsme do utkání dobře, ale trvalo to jen deset minut. Bylo to o první proměněné šanci. Zatímco Van Buren tu svoji neproměnil, Zlín se prosadil, byl agresivnější, vyhrával osobní souboje. Velké problémy nám dělal Poznar. Stopeři nepodali takový výkon, jaký bychom si představovali, ale to platilo o celém týmu. Po druhém gólu jsme to už jen dohrávali, i když jsme měli na hřišti velký počet útočníků. Domácí si to pohlídali a zaslouženě zvítězili. Nepodali jsme takový výkon, abychom dnes mohli pomýšlet na body."