Nesmírně napínavou podívanou do posledních vteřin sehráli Jihočeši ve druhém vzájemném utkání se Spartou. Svěřenci Davida Horejše v televizním utkání třikrát vedli, ale vždy o jednobrankový náskok přišli. Na góly Schranze, Čoliče a Ledeckého se sparťanům podařilo zareagovat brankami Kangy, Plavšiče a Tetteha. I druhé měření sil v ligovém utkání tak skončilo nerozhodně.

Dle dohody klubů nenastoupili Havelka, Kulhánek ani Mustedanagič, jinak se vítězná sestava Dynama z posledních zápasů nezměnila. Sváteční utkání nezačalo pro Spartu dobře. Už po sedmi minutách se z úvodní branky radovali Jihočeši, když využili přečíslení tři na dva. Ivan Schranz si vyměnil míč s Matějem Mrsičem a zavěsil pod břevno – 0:1. Těsně před půl hodinou hry se Letenští radovali z vyrovnávacího gólu, který byl však následně odvolán. Mladík Hložek si při zpracování míče nejspíše pomohl rukou, takže sudí Marek po konzultaci s videem branku neuznal.

Sparťané nemuseli litovat dlouho. Po faulu Nováka na Kozáka se pískala penalta, kterou se štěstím proměnil Guélor Kanga - 1:1. Do kabin si ale odnesli jednobrankový náskok černobílí. Po faulu na Ledeckého se kopal přímý kop, kterého se ujal Benjamin Čolič a parádní ranou skrz zeď rozjásal hostující lavičku – 1:2.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta, hrající ve speciálních výročních dresech, poněkud zaskočeně, čehož mohlo Dynamo využít v klíčovou třetí branku. Jednu z největších šancí prvních minut druhého poločasu měl Patrik Brandner. Dostal se do pozice, kdy mohl střílet, jenže přihrával a volného Schranze nenašel. Trenéru Jílkovi se k vyrovnání podařilo vybrat vhodného náhradníka. Srdjan Plavšič se při svém prvním dotyku s míčem trefil hezky o tyč – 2:2.

Druhá branka v zápase Pražany nakopla a byli v tlaku. Jenže přišel obrovský kiks Kayi a mimořádně zkušené zakončení od Davida Ledeckého - 2:3. Třetí vedení Dynama v zápase trvalo pouhé tři minuty. Poté utekl Plavšič po pravé straně, naservíroval míč pro Benjamina Tetteha a ghanský útočník se nemýlil – 3:3. Závěr už byl i vzhledem k vhozeným dýmovnicím značně rozkouskovaný, což nejvíce nahrávalo remízovému stavu. Dlouhé nastavení ještě přineslo plno emocí, ale další branku už ne. I ve druhém měření sil Dynamo v ligovém utkání hrálo se Spartou nerozhodně.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Samozřejmě že jsme spokojeni, že si dnes odsud vezeme bod. Já jsem hlavně pyšný na tým, jakou hrou jsme přispěli k úrovni zápasu. Lidi, co přišli, viděli nadstandardní utkání, ve kterém padlo šest gólů. Jeli jsme sem s tím, že chceme natáhnout sérii a využít toho, že jsme v laufu. Dostali jsme se třikrát do vedení, ale je třeba přiznat, že Sparta má takovou kvalitu, že nás vždy po gólu dostala trošku pod tlak a dokázala srovnat. Musím před kluky smeknout, protože jsme tu odehráli velice dobré utkání. Remíza tomu slušela, byla zasloužená a jsem hrdý na to, že jsme opět dali venku tři branky. Při té šanci v nastavení by se ve mně krve nedořezal, prohrát tu po takovém zápase, který jsme tu odehráli, by byla obrovská škoda. Když chcete bodovat na Spartě, musíme předvést kvalitní výkon jako dnes a mít i trochu štěstí."

Václav Jílek (trenér Sparty): "První poločas připomínal situace ze začátku sezony, myslím způsob hry. Nízká míra aktivity a kvality, nekompaktnost. Celý poločas vůbec neodpovídal tomu, jaký byl záměr. Postrádali jsme daleko větší míru vnitřní energie hráčů. V druhém poločase se to rapidně zlepšilo. Těch jednoduchých branek, které obdržíme, je strašně moc. Nabídneme je soupeři i naším přístupem. Opakujeme se, vracíme se zpátky. U první branky chyba v rozehrávce, u druhé se nám rozestoupí zeď, třetí gól individuální chyba. Na druhou stranu jsme měli dost příležitostí, abychom utkání zvládli. V momentě, kdy se nám něco povede, uděláme nějaký výsledek, hned vzápětí o body přijdeme. Pro mentalitu je důležité, abychom měli tři čtyři vítězné zápasy po sobě. Zásadní problém je to hlavně z bodového hlediska, bodů máme málo. Určitě jsme si představovali, že začneme poslední čtyři zápasy před Vánoci vítězstvím."