Fotbalisté Dynama po výhře v Brně nepotvrdili tři body i na domácím hřišti. S Karvinou remízovali 1:1, když museli dohánět vedení soupeře ze sedmé minuty. Jihočeši měli velké množství šancí, ale zradila je koncovka. Jediným střelcem pak byl v 64. minutě Patrik Brandner.

Utkání se pro fotbalisty Dynama nevyvíjelo příliš šťastně. Už v 7. minutě se totiž k přímému kopu z dobrých třiceti metrů postavil albánský záložník Kristi Qose a svou střelu poslal přesně k tyči branky Jaroslava Drobného. Ten se natahoval, jak mohl, ale pokus hostujícího hráče byl opravdu velmi povedený – 0:1. Od té chvíle bylo jasné, že utkání bude hlavně o dobývání karvinské defenzivy, která pak bude přecházet do rychlých protiútoků. A to se také stalo. Po centru Bartošáka z levé strany se na zadní tyči opřel do míče z první Christián Herc a v 15. minutě orazítkoval břevno domácí branky.

Od té doby pak převzali iniciativu domácí a hosté se hlavně bránili. Ve 22. minutě měl na hlavě snížení Maxim Talovierov, ale jeho pokus šel nad. Ve 40. minutě měl pak další velkou šanci Javorek. Centr Čoliće totiž brankář Bolek vyrazil na hranici šestnáctky právě k domácímu záložníkovi, který tvrdě pálil, ale Bolek byl na místě. V samém závěru poločasu mohl srovnat i Čolić, ale trestný kop z hranice pokutového území poslal vysoko nad.

Ani ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Jihočeši se dál snažili najít skulinu v defenzivě Karviné. V 57. minutě mohl skórovat Talovierov, ale netrefil ideálně poskakují míč v šestnáctce. O minutu později měl gól dvakrát na hlavě Patrik Čavoš, ale ani on nedal. Jednou netrefil prázdnou branku a podruhé mu na zadní tyči chyběly centimetry, aby míč zasáhl. Domácí se zaslouženého vyrovnání dočkali v 64. minutě. Skovajsa vletěl z levé strany s balonem do vápna a jeho přízemní centr vyrazil Bolek jen k Patriku Brandnerovi, který ho poslal do sítě a potvrdil svoji formu – 1:1. Hosté po vyrovnání na chvíli ožili, ale bylo to Dynamo, kdo dál diktoval tempo hry. Přišla i šance na vedení.

Jen centimetry dělily Benjamina Čoliće, aby v 79. minutě skóroval. Míč, který poslal hlavou na branku skončil jen těsně vedle levé tyče. V závěru utkání hosté pozorně bránili. Přesto se dynamo nevzdávalo. V 90. minutě protáhl Bolka střídající Bassey. Ve třetí minutě nastavení pak ještě zkoušel štěstí Brandner, ale nedal a utkání skončilo remízou.

David Horejš, trenér Dynama: Veděli jsme, že nás čeká nepříjemný soupeř a je potřeba respektovat sílu Karviné, která tady předvedla dobrý výkon. Já musím svoje mužstvo pochválit. Až na nějakých prvních deset nebo patnáct minut, kdy jsme dostali gól, jsme byli lepším týmem. Hráli jsme dobře, ale branky jsme nedali. To nás stálo dva body. Druhá půle byla dobrá, byl tam pohyb, hodně šancí, ale bohužel jsme vytěžili jen jeden gól.

Juraj Jarábek, trenér MFK Karviná: Byl to těžký zápas. Budějovice mají pěknou sérii, kdy vyhrály na Spartě, porazily Bohemians, remizovaly s Plzní a vyhrály v Brně. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní soupeř a získaného bodu si velmi ceníme. Věděli jsme, že Budějovice jsou silné ve standardkách a přechodové fázi. Chtěli jsme hrát v aktivním bloku. Dostali jsme se do vedení po brance Qoseho, ale chtělo to druhý pojišťovací gól. Kdyby Herc netrefil břevno, ale dal branku nebo kdyby se v brejkové situaci zachoval jinak, mohlo se to povést. Jenže na kdyby se nehraje. Druhý poločas jsme ubránili. Budějovice byly lepší, pohyblivější a dokázaly vyrovnat.