Poslední domácí zápas SYNOT ligy prohrálo Dynamo 1:3 s pražskou Spartou. Pražané potvrdili roli favorita a po poločase 0:2 přidali ještě jednu branku. Čestný úspěch Dynama zaznamenal střídající Aleš Dvořák. Za jihočeský celek poprvé nastoupil do ostrého zápasu Filip Vaněk a Petr Pasecký.

Dle dohody klubů do utkání nemohl nastoupit Jakub Pešek, který na jihu Čech hostuje právě z pražské Sparty. V základu Dynama se neobjevil ani Richard Kalod, jehož absenci ovlivnilo zranění. Na utkání dorazila velká fanouškovská základna hostujících sparťanů, celkový počet diváků se blížil k pětitisícové návštěvě.

Sparťané se do utkání pustili s vervou, hned v úvodu měli dvě obrovské příležitosti. Do první se dostal Konaté, střelu z hranice vápna vyrazil Křížek do bezpečí. Ve druhé se objevil Václav Kadlec a i jeho samostatné sólo zlikvidovala jihočeská opora. Zahrozili i domácí borci, únik Linharta eliminoval sporným zákrokem Holek. Pozornost Marka Štěcha vyzkoušel domácí kapitán Kladrubský, ránu z pětadvaceti metrů sparťanský brankář vyrazil na roh. V další gólové příležitosti se objevil kanonýr David Lafata, famózní Křížek čaroval dál. První branka přišla v 24. minutě, kdy se střelou z voleje prosadil Václav Kadlec - 0:1. Druhá branka na sebe nenechala dlouho čekat. Po rohovém kopu se prosadil David Lafata - 0:2. Domácí se prezentovali krásnou akcí, bohužel bez efektu. Jiří Funda luxusně obešel po levé straně dva sparťany, načechral balon úplně volnému Michalu Řezáčovi, jenž nezamířil přesně.

V 52. minutě Pražané zmáčkli svého soupeře, třetí branku ovšem svěřenci Zděňka Ščasného nepřidali. Nečekaný zkrat přišel od zimbabwského obránce Nhamoinesu Costy. Po faulu na Michala Řezáče neunesl situaci a na faulovaného šlápl, za což inkasoval od sudího Fraňka červenou kartu a pakoval se pod sprchy. Ani tato situaci průběh zápasu nezměnila. Po centru od Bořka Dočkala se hlavou prosadil Pavel Kadeřábek - 0:3. Do utkání poprvé nastoupili dorostenci Filip Vaněk a Petr Pasecký, pro které to byla ligová premiéra. Čtvrtou branku mohli přidat hosté po průniku Dočkala po pravé straně. Celou akci odvrátil Kladrubský odkopem do břevna, od kterého se míč odrazil do bezpečí domácí branky. Čestný úspěch zaznamenalo Dynamo v 83. minutě. Milimetrově přesný centr od Petra Benáta našel úplně volného střídajícího Aleše Dvořáka, jenž hlavičkou zaznamenal první ligovou branku ve své kariéře – 1:3.

František Cipro (trenér Dynama): „Sparta je fotbalově trošku jindy než jsme my, což dokazovala od první minuty. Chtěli jsme jí to ale trošku znepříjemnit. Do 15. minuty Křížek chytil dva jisté góly, ale dostali jsme zase dva góly po standardkách, se kterými máme dlouhodobé problémy. Nastoupilo hodně dorostenců, pro které to bylo velké sousto, ale musí si zvykat. Mrzí mě, že jsme v první půli nedali gól z některé možnosti ať už Řezáčem nebo Kladrubským.“

Zdeněk Ščasný (trenér Sparty): „Chtěli jsme zahrát dobrý fotbal a vyhrát. Zápas mohl být rozhodnutý do 15. minuty, kdy jsme měli tři stoprocentní šance, které zachránil výborný Křížek. Pak jsme dali rychlé dvě branky a uklidnili se. Mrzí mě jen vyloučení Costy a inkasovaný gól v závěru, protože jsme chtěli dohrát duel s nulou.“