Aktualizováno! Ve 4. kole fotbalové Gambrinus ligy vyhrála pražská Sparta na jihu Čech 4:1. O její výhře rozhodlo hlavně období po 30. min, kdy se dokázala dvakrát střelecky prosadit. Dynamo pak celý zápas už jen dotahovalo. Skóre sice korigoval Sedláček, ale v té době Pražané už vedli o tři branky. V závěru navíc Kadlec upravil svým druhým gólem skóre na konečných 1:4 z pohledu Dynama.

Dynamo začalo zápas s odhodláním, které přetrvávalo v prvních minutách, když si vytvořilo hned několik akcí. Po chvíli vystrčila růžky také Sparta, když ve 3. minutě zahrozil Kulič. Jihočeši se do útoku prakticky nedostávali, a když ano, tak jen sporadicky. V 11.minutě si brazilský záložník Hudson obešel sparťanského stopera Kučeru, za kterého musela hasit požár až sparťanská jistota – stoper Řepka. Od té chvíle začali úřadovat Letenští. V 17.minutě po faulu budějovického Riegla nebezpečně střílel z přímého kopu Petr Voříšek a o chvíli později sparťanský útočník Slepička po Kadlecově centru hlavičkoval do rukavic pozorného Kučery. Na opačném pólu hřiště měl velkou šanci domácí Sedláček, když se probíjel k odraženému míči, ale zastavil ho Řepka. Ve sportu platí nedáš-dostaneš, a dnes to platilo i na Střeleckém ostrově. Sparťané udeřili hned z následného protiútoku. Kulič vyslal ze strany pas napříč pokutovým územím, nabíhající Došek mu vrátil balon z ostrého úhlu zpět a bývalý hráč Dynama otevřel skóre zápasu – 0:1. Hned v zápětí se sparťanští fanoušci, kteří se do srdce jižních Čech dostavili, radovali po druhé. Agilní Kadlec se dostal mezi budějovické stopery a rozčeřil síť za Kučerovými zády podruhé – 0:2. Dynamo po druhé brance hrálo jako opařené a vysvobodit je mohl jedině závěrečný hvizd rozhodčího, jenž by ukončil první poločas. Ještě než se tak stalo, si při chuti hrající sparťané vytvořili pár menších šancí.

Dynamo se na začátku druhého poločasu pokusilo ještě zachránit zápas dvěma rošádami v sestavě, když nejprve Hudsona vystřídal Pavel Mezlík a poté mladíka Tomáše Stráského střídal Jan Svátek. To na hře Dynama nebylo znát a navíc potřetí udeřila Sparta. Skopalík stáhl ve vápně Doška a rozhodčí Kocourek nařídil proti domácímu týmu penaltu, kterou sice sparťanský kapitán Berger neproměnil, ale z následné dorážky Došek Bergerovu chybu napravil - 0:3. V 64.minutě se radovali po dlouhém čekání na první branku v sezóně i jihočeští fandové. Svátek nádherně našel Sedláčka, který obstřelil Kozáčika – 1:3. Budějovičtí měli dokonce šanci snížit na rozdíl jedné branky, a to když po rohovém kopu Šímy jen těsně nedosáhl kapitán Horejš rybičkou na míč. V poslední minutě přidal již svůj druhý gól v zápase sparťanský Kadlec, který možná nastoupil v Budějovicích ke svému poslednímu ligovému utkání.