Fotbalisté SK České Budějovice svým fanouškům příliš fotbalové krásy nepřinesli, přesto získali tři velmi důležité body do tabulky první ligy. O branky se postarali Maroš Klimpl (vlastní) a kanonýr David Lafata.

Utkání jsme sledovali v online přenosu!

Oproti minulému utkání, které Jihočeši nešťastně prohráli s velice těžkým sokem z Liberce 1:2, se kouč Tobiáš rozhodl pro přichystání několika změn v základní sestavě - za řízného obránce Miloslava Pennera se ujal stoperského postu již uzdravený David Homoláč, Aleše Matouška vystřídal na útočném hrotu kanonýr David Lafata. Tým praktikoval již zaběhnutý herní systém 4-4-2.

V chladném počasí, které vládlo na Střeleckém ostrově, se již ve 2. minutě dostávali do šance hosté, kteří vstoupili do utkání o něco aktivněji - Prášil provětral ze šestnácti metrů gólmana Kafku, jenž pohotovou střelu bezpečně kryl, v 10. minutě se naskytlo nedorozumění mezi brankářem Kafkou a českobudějovickými zadáky, do nadějné příležitosti se zkoušel probíjet kanonýr Oravec, který budějovickou chybu málem potrestal, ale v cestě mu stál pozorný Kafka. O chvilku později se z ojedinělého útoku radovali Jihočeši - Lafata výborně pokryl balon, zatáhl svoji akci po pravé straně, z následného centru si srazil míč do vlastní sítě žižkovský Klimpl - 1:0. Místo očekávaného povzbuzení pro Jihočechy však stále dominovaly červenobílé barvy - v 18. minutě se prezentoval pohotovým pokusem hostující Chihuri, ale Kafka nedovolil vyniknout útočníka ze Zimbabwe. Po pasáži nepřesných přihrávek a nezáživného fotbalového dění dal o sobě dostatečně nahlas vědět domácí Kulič, když ve 35. minutě se nadechl k excelentnímu sólu přes půl hřiště, obešel snad čtyři hostující fotbalisty, ve vyložené brankové příležitosti se ale reflexivním zákrokem vyznamenal gólman Pižanowski, přesto jeho akce sklidila u jihočeského obecenstva obrovský potlesk. Do konce první půle opět převyšovala bojovnost nad pohledným fotbalem, jen akce ze 45. minuty se od tohoto výroku značně vzdalovala - neúnavný Oravec obdržel nadýchaný centr, ale jeho hlavičkový pokus mířil vedle pravé tyče.

Ve druhé půli se prokousal k prvnímu slovu jihočeský tým - Lafata unikl po levé straně, zkoušel přihrát Kuličovi, k míči se nakonec propracoval Vozábal, jenže obrana ze Žižkova vše zažehnala. V 57. minutě bylo skoro totéž k vidění na druhé straně - aktivní Oravec se šikovně uvolnil u velkého vápna, nebezpečně vyslal svůj projektil, černobílá obrana dramatický okamžik odvrátila. V 69. minutě poslal Chlebek nádherným způsobem do útočné akce Kuliče, jenž se efektně uvolnil a výtečně našel dobře postaveného Lafatu, který se z bezprostřední blízkosti nemohl mýlit - 2:0. O několik minut později následovala akce, ve které si Lafata s Kuličem role prohodili - Lafata výborně našel Kuliče, domácí rychlík obešel Buryána, ale nastřelil pouze pravou tyč. V 76. minutě se do šance prodral střídající Mikolanda, ale jeho pokus proplachtil jen vedle Kafkovy svatyně. V 80. minutě přiťukl Sivok Plockovi, jenž vyslal centr směřující na vynikajícího Kuliče, míč však stačili odkopnout žižkovští zadáci. O šedesát sekund později se z výhodné pozice pokoušel vyzrát na hostujícího gólmana špílmachr Vozábal, Pižanowski jeho technickou vizitku zblokoval. V 88. minutě se zrodil velice nadějný brejk - střídající Matoušek nádherně přiťukl Plockovi, jehož centr našel ve vápně poctivého dříče Kuliče, slibnou příležitost zpacifikovali pozorní žižkovští obránci. V 90. minutě se ve stoprocentní šanci objevil Matoušek, Pižanowski se ale zaskvěl bravurním zákrokem. Sudí Puček posléze odpískal konec bojovného duelu.

Pavel Tobiáš: Je to pro nás velmi cenné vítězství. Žižkov nás zpočátku přehrával, ale my jsme dali šťastný gól, a to nám pomohlo. Ve druhém poločase jsme se zlepšili a mohli jsme ještě přidat další góly.

Václav Hradecký: Naše situace je kritická. V Budějovicích jsme chtěli uhrát alespoň bod. Naše plány však vzaly za své již v desáté minutě.