Fotbalisté Dynama odehráli s Mladou Boleslaví první utkání pod trenérem Františkem Strakou. Slibovaná jízda nového kouče na začátku utkání platila. Jihočeši se dokonce dostali do vedení, když si hosté dali vlastní gól. Poté ovšem soupeř skóre obrátil a dlouho vzdoroval. Jeho zámek povolil až v nastaveném čase, kdy po skrumáži ve vápně vyrovnával na 2:2 kapitán David Horejš.

Pod zataženou oblohou byl na Střeleckém ostrově k vidění atraktivní fotbal. Pro domácího trenéra Františka Straku to byla premiéra na českobudějovické lavičce. Pro hostujícího Luďka Zajíce, trenéra Mladé Boleslavi, to byl naopak boj o jeho udržení na pozici trenéra, což sám potvrdil i na tiskové konferenci po utkání. Oba celky začaly velmi ofenzivně. Ale mužstvo trenéra Straky bylo připraveno na útočnou sílu a taktiku Boleslavi, když nový kouč zvolil formaci s dvěma defenzivními záložníky, kteří si dokázali poradit se středovou řadou hostů. První, kdo se ozval gólově, bylo Dynamo. Po centru Plocka si hostující Voříšek srazil balón do vlastní branky. Ale netrvalo dlouho a hosté se ozvali ve 30. minutě gólem na 1:1, kdy Kysela přeloboval Kučeru.

Na obou stranách byl k vidění stále útočný fotbal i ve druhém poločase. Čekalo se jen na to, kdo dokáže vytěžit něco ze svých šancí. A právě hosté se dostali do vedení. Centr Voříška, nešťastníka z prvního poločasu, usměrnil do sítě Rajnoch, jenž v hlavičkovém souboji přeskočil Plocka. Minuty postupně ubíhaly a Jihočeši začínali ztrácet naději na body. Po útočných výpadech Adamce, aktivního Stráského či nebezpečného Černého se skóre stále neměnilo. To až když přišla třetí minuta nastavení. Černý po faulu na Homoláče centroval do vápna, kde vybojoval míč Stráský, potáhl jej Hunal a nakonec balon napálil do sítě David Horejš. V radostném klubku těl se mohl se svými hráči radovat i František Straka, jenž ve své trenérské kariéře neprohrál při premiéře ani napočtvrté v řadě.

Muž zápasu

David Horejš - Pro něj osobně to byl obzvlášť speciální zápas. Stejně jako všichni ostatní, i on samozřejmě nastoupil pod taktovkou nového kouče. David Horejš se ale do sestavy navíc vrátil po dvouzápasovém karetním trestu. Tím měl motivaci zvýšenou dvojnásob. A návrat to byl nakonec úspěšný. Ovšem v době, kdy už se schylovalo ke konci, moc tomu ještě nenapovídalo. V nastaveném čase se Horejš však stal hrdinou večera. Jako správný kapitán neztratil víru v bodový zisk ani v posledních vteřinách utkání. Po standardní situaci k němu ve vápně doputoval míč, který napálil směrem na branku a ten k radosti českobudějovického publika skončil v síti.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Horejš, Kučera - Rajnoch

František Straka (trenér Dynama): "Bylo nám jasné, že Boleslav bude chtít hrát na vítězství. Má ve svém středu reprezentanty a velké individuality. Daleko větší, než my. My jsme ale v prvním poločase byli velice aktivní a kdybychom navíc dali gól na 2:0, bylo by to o něčem jiném. Boleslav se však dostala do hry brankou po chybě celé naší obrany. Za stavu 1:2 jsem hráče neustále burcoval, což se nakonec vyplatilo. Remíza je podle mě šťastná a zároveň i zasloužená."
Luděk Zajíc (trenér Mladé Boleslavi): "Vzhledem ke změně trenéra u týmu Budějovic jsme očekávali velice náročné utkání, což se potvrdilo. Domácí hráči vstoupili do zápasu agresivně a nám se to, přestože jsme se na to připravovali, nepodařilo zachytit. Pak po vyrovnání a rovněž i za stavu 2:1 pro nás jsme měli další šance. Ty se nám ale proměnit nepodařilo. Že jsme nevyhráli, mě tak mrzí. Utkání se však divákům jistě muselo líbit."