Jízdu českobudějovického Dynama druhou polovinou podzimní části první ligy nezastavila ani Příbram. Jihočeši v posledním domácím utkání podzimu porazili svého soupeře 2:0 po gólech Davida Ledeckého a Lukáše Havla. Domácí stoper navíc nedal penaltu, ale ani to nevadilo. Dynamo neprohrálo v osmi duelech v řadě. Sedm z nich vyhrálo.
Českobudějovické Dynamo nastoupilo do svého posledního domácí zápasu v tomto roce s navrátilcem do sestavy Ivanem Schranzem na levé straně a střed zálohy zůstal stejný jako v posledním duelu proti Jablonci. A hned ve svém úvodu nabídl duel několik zajímavých příležitostí a naznačil, že nudit rozhodně nebude.

Ve 3. minutě otřel Čolič svůj trestňák o břevno. O chvíli později zasahoval Jaroslav Drobný proti šanci Slepičky a reflexivně ji vyrazil na rohový kop. V 9. minutě už tribuny na Střeleckém ostrově tleskaly. Mrsič se protáhl po pravé straně hřiště, poslal zpětnou nahrávku na Davida Ledeckého a českobudějovický forvard dokázal překonat gólmana Kočího – 1:0. Domácí tým pak kontroloval hru. Ve 20. minutě vylekal svou střelou Kočího Novák. O chvíli později se Dynamo dožadovalo penalty po zákroku na Tomáše Sivoka při rohovém kopu, ale sudí Královec diskuze nepřipustil. I ve 23. minutě se po kombinaci černobílých dostal ke střele Čavoš, ale jeho zblokovaný pokus Kočího nepřekvapil.

Po půlhodině hry se začali osmělovat i hosté. Několik jejich slibných brejků končilo nepřesnou koncovkou a největší šance pak přišly v závěru poločasu. Ve 45. minutě se dostal k odraženém balonu Jan Rezek a z hranice malého vápna pálil jen do rukavic Drobného, který kryl.

Už v závěru prvního poločasu se začal stále více prosazovat útočník Miroslav Slepička, který dokázal pokrýt spoustu balonů a rozehrát na své spoluhráče. Hodně vidět byl hned v úvodu druhé půle, kdy se po jeho vyhraných míčích dostali jeho spoluhráči do dvou šancí. Nejprve ve 47. minutě pálil nebezpečně Martin Zeman, který vystřídal do druhé půle, a Drobný vyrážel na roh. O minutu později pak sklepl míč na Květa právě Slepička a příbramský záložník tvrdou ránou donutil Drobného možná ke klíčovému zákroku pro další vývoj utkání.

V 50. minutě šlápl před pokutovým územím na nohu Ledeckému jeden z hostujících beků a trestný kop přinesl druhý gól. Benjamin Čolič nacentroval míč na malé vápno, kde ho do sítě uklidil nabíhající Lukáš Havel – 2:0. O chvíli později mohl definitivu výsledku přidat znovu mladý stoper. Tentokrát se postavil k penaltě po faulu brankáře Kočího na Čavoše, ale míč poslal nad branku. V 67. minutě odešel ze hřiště David Ledecký, kterého nahradil Patrik Brandner a Ivan Schranz se posunul na hrot sestavy. V 73. minutě se dostala k nebezpečnému brejku Příbram. Rezek posunul do leva na nabíhajícího Zemana a ten poslal do vápna ostrý centr, který musel na poslední chvíli rybičkou uklízet na roh Sivok. Ovšem to byla jen ojedinělá akce, kterou domácí soupeři dovolili. Zbytek zápasu kontrolovali a připsali si sedmé vítězství v posledních osmi utkáních.

David Horejš, trenér SK Dynamo ČB: Sestavu soupeře jsme čekali trochu jinak. Překvapilo nás, že nehrál od začátku Alvír. V prvním utkání to byl klíčový hráč. Nehrál i Zeman. Na ty jsme se připravovali. Musím smeknout i před Mírou Slepičkou. Celkově jsme věděli, že nás čeká těžké utkání. Po dlouhé době jsme do zápasu vstupovali v pozici favorita. Hráče jsme na to připravovali. Po vedoucím gólu jsme přenechali aktivitu hostům, ale do ničeho je nepustili. Ve druhém poločase jsme byli po druhém gólu jasně lepším týmem. Mohli jsme přidat i třetí gól a pak by bylo úplně rozhodnuto, ale i tak jsme utkání dokázali dovézt do vítězného konce. Klukům je potřeba poděkovat. Sivok dostal čtvrtou žlutou. Mrzelo to jeho i nás. Je to pro nás ztráta, protože je to náš klíčový muž. Věřím, že ho dokážeme nahradit. Jsou tam připravení další hráči, kteří šanci dostanou a doufám, že ji chytí.

Roman Nádvorník, trenér 1.FK Příbram: Věděli jsme, že nás bude čekat těžký zápas. Budějovicím se daří. Za to my nejsme schopni dát góly ani z vyložených situací. Zápas začal trochu divoce. Budějovice měly dvě šance hned úvodu, my také Slepičkou a gólman to chytil zázračně a Budějovice pak ze svého tlaku daly gól. My jsme pak převzali otěže zápasu, měli jsme tam závary, ale byli jsme neškodní. V poločase jsme si řekli, že bychom chtěli srovnat hru. Dali jsme do hry víc útočný hráče. Do deseti minut jsme dostali gól na dva nula a tím se zápas rozhodl. Budějovice zaslouženě vyhrály. Venku jsme nebodovali, dostali šanci další hráči z lavičky, aby se předvedli a ukázali.