Fotbalisté Dynama České Budějovice si ve 4. kole Gambrinus ligy připsali na své konto svou první výhru v letošní sezóně, když na domácím hřišti přesvědčivě porazili nováčka letošního ročníku celek FK Mladá Boleslav. Všechny branky padly až ve druhém poločase, podělili se o ně Kulič, Lafata a Vozábal. Lafata navvíc spálil dvě velké příležitosti a Vozábal trefil přímo z rohu břevno. I hosté však nepředvedli odevzdaný výkon, zlobili zejména ve druhé části prvního poločasu.
České Budějovice, za které nastoupili uzdravení Homoláč s Kuličem, začaly jasně přehrávat mladoboleslavského nováčka od začátku utkání. Hned ve druhé minutě našel Grznár Lafatu, ale hostující brankář Miller stačil závar vyřešit. Mladoboleslavští, kteří přijeli na jih Čech s defenzivní taktikou, se ve 4. minutě ubránili standardní situaci Vozábala. Až po pěti minutách dokázali Středočeši přejít do útočné fáze, jež ale měla jepičí život. Sedmá minuta ukázala poloprázdnému Střeleckému ostrovu neuvěřitelnou chvíli. Domácí Leština vyslal pas na Grubera, jenž přihrál Lafatovi do gólové příležitosti, budějovický kanonýr ale nepochopitelně z osmi metrů netrefil prázdnou bránu.

Ve 12. minutě se hosté prezentovali nesmělým pokusem Cigánka nad jihočeskou svatyni. Vzápětí se odhodlal k rychlému sprintu Grznár, jehož centr dokázal Miller odkopnout. O minutu později znovu aktivní Grznár nabil Vozábalovi, černobílý kapitán protáhl gólmana Mladé Boleslavi, jenž vyboxoval na rohový kop, z něhož trefil Martin Vozábal břevno Millerovy branky. Dramatickou pětiminutovku ukončil aktivně hrající Gruber, ale jeho dalekonosná střela se mezi tři tyče nevešla.

Poté se přibližně dvacet minut nic světoborného nedělo. Českobudějovický stadion zhlédl sérii nepřesných přihrávek, průběh hry přerušovaly časté fauly a hra se kouskovala, což diváci ocenili hlasitým pískotem. Domácí obecenstvo potěšila až třiatřicátá minuta, kdy Grznárův aut skončil na kopačkách Vozábala a ten padáčkem zkoušel překonat brankáře Millera. O pět minut nato přesprintoval středočeskou obranu Kulič, nastřelil ale pouze bránícího protihráče. Ve 40. minutě poprvé vážněji ohrozili domácí svatyni také Bokšovi svěřenci. Nejprve Čáp pálil nepřesně ze šestnáctky, načež si s Rojkovou hlavičkou věděl rady gólman Filipko. Na konci prvního poločasu chtěli černobílí věnovat svému soupeři gól do šatny, Kulič se ale po Lafatově hlavičce zamotal do svých kliček.

Po přestávce se vřítil do šestnáctky kapitán Vozábal, ale pálil vysoko nad. Posléze se představil kombinací celek Mladé Boleslavi. Matějovský přihrál Čuprovi, který v pokutovém území nalezl Rojku. Pohyblivý útočník se dokázal otočit okolo českobudějovických obránců, ale jeho střelu perfektně lapil slovenský brankář Filipko. Domácí naděje na tříbodový zisk tak stále žila. V 51. minutě se ještě nevydařila spolupráce Grubera s Kuličem, o pár sekund později však jejich kombinace slavila úspěch. Kulič nejprve hlavičkoval po pasu Lafaty do levé tyče, následný Gruberův centr již stoprocentně využil – 1:0.

V 59. minutě se zrodil domácí brejk, ale trojice Lafata, Kulič a Gruber nebyla úspěšná. Jihočechy nerozházela ani Čuprova technická střela, jež směřovala vedle Filipkovy brány. V 64. minutě se ocitl Lafata v gólové šanci, ale místo postupného průniku do velkého vápna volil zbrklou střelu. Vzápětí se z přímého kopu mohl radovat Vozábal, ale jeho pokus se snesl nad hostující branku. Trenéra Milana Bokšu, jenž na jihu Čech také působil, poté nepotěšil gólman Miller, který nadvakrát zneškodnil Dvořákovu jedovku.

Závěr utkání už patřil pouze budějovickým fotbalistům, kteří dvěma smrtelnými protiútoky deklasovali Mladoboleslavské. V 73. minutě běžel po hlavičce střídající Matouška, jenž přinesl do hry značné oživení, sám na bránu David Lafata a se třetí šancí si již nekompromisně poradil – 2:0. V 85. minutě se do brejku hnali Vozábal se střídajícím Myšákem, dvakrát si předali míč a kapitán Jihočechů zvýšil skóre svojí druhou brankou v sezoně na 3:0. Na výsledku 3:0 již nezměnila ani propagační rána Volešáka z konce utkání.

Statistiky zápasu

JMÉNO STŘELY NA BRANKU STŘELY MIMO FAULY ROHY OFSAJDY
Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Střela pravou nohou Střela levou nohou Střela hlavou Fauloval Faulován Zleva Zprava