Skvělá první půle zajistila českobudějovickému Dynamu tři body za výhru 2:1 nad pražskou Slavií. Jihočeši rozhodli o osudu utkání během šesti minut, kdy se trefili Řezníček a Táborský. Pražané ve druhé půli přidali a zatlačili domácí. Ale na víc než kontaktní branku Škody nedosáhli. Dynamo si tedy do tabulky připsalo cenné tři body.

Kouč Jihočechů poskládal potřetí v řadě pro start duelu stejnou jedenáctku. Ani sestava Slavie se příliš nelišila od předpokladů. Po úvodním oťukávání se z první větší hned narodila úvodní branka. Míč si někde okolo pětadvaceti metrů postavil Jaroslav Machovec, jeho střelu ve zdi tečoval Jakub Řezníček do protipohybu brankáře Čontofalského, jemuž pak nezbylo nic jiného, než balon vyndat ze sítě - 1:0.

Uběhlo pět minut a Jihočeši se radovali podruhé. Sandro se v dobré pozici ve vápně neukvapil, míč předložil lépe postavenému Ivo Táborskému, který utěšenou střelou levačkou poslal Dynamo do dvoubrankového náskoku - 2:0. Českobudějovičtí byli na koni, na nabídku Táborského nedosáhl Benát ve skluzu pouze o několik decimetrů.

Svěřenci trenéra Soukupa odehráli jeden z nejlepších poločasů sezony. Po něm vedli nad Slavií 2:0.

Po poločasové přestávce se hra vyrovnala, místy dokonce drželi častěji míč sešívaní. Po jedné z jejich akcí centroval do vápna Juhar a střelu Karola Kisela fantasticky vyrazil brankář Daněk na roh. Černobílí zahrozili po jednom z rychlých brejků. Novák přichystal míč pro Rýdela, který z dobré pozice střílel pouze do náruče Čontofalského.

Územní tlak Slavie sílil. Když v 70. minutě Pražané vykombinovali domácí na levé straně, musel Daněk likvidovat dvě stoprocentní příležitosti Mičoly a Škody. Zejména dorážka Škody byla nebezpečná, šla nejprve do tyče, až pak jí domácí brankář skryl ve svých rukavicích. Tlak sešívaných vyvrcholil v 80. minutě, kdy se po Korešově centru hlavou prosadil Milan Škoda.

V 87. minutě měl obrovskou šanci Kisel, ale nedokázal Daňka hlavou pokořit. I přes tlak Slavie domácí závěr zvládli a Slavii porazili 2:1.

Hanzlík Aleš (90.)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, RH - rohy, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Fotogalerie

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Zápas se mi hodnotí dobře. Dali jsme dva góly Slavii a vyhráli jsme, takže panuje spokojenost. Odehráli jsme velmi dorbý první poločas, kdy se Slavia prakticky nedostala k žádnému zakončení na branku. Naopak z naší strany tam byli povedené akce, dobře jsme kombinovali a vstřelili jsme nádherný gól na 2:0. Hra v prvním poločase byla celkově velmi slušná a splňovala velmi dobré parametry. Velikostí dobrých mužstev je to, že takhle zvládnou hrát ale celý zápas. Musím uznat, že druhou půlku jsme už tak nedominovali a nehráli jsme tak dobře. Vzhledem ke stavu byla Slavie samozřejmě aktvnější, podařilo se jí snížit a hosté nakonec byli i blízko k tomu, aby vyrovnali."

Petr Rada (trenér Slavie): "Do utkání jsme vstoupili poměrně aktivně. Prvních patnáct minut hra nevypadala špatně, měli jsme i nějaké náznaky. Pak jsme bohužel dostali nešťastnou branku, když jsme míč tečovali do protipohybu Čontofalského, čímž jsme se bohužel dostali do ztráty. Poté nás domácí dobře na levé straně vykombinovali, Táborský to trefil přesně, prohrávali jsme 0:2. V kabině jsme si to museli vysvětlit, jinak by to dopadlo ještě hůřeVe druhé půli jsme byli lepší, dostali jsme se do hry kontaktním gólem, měli jsme spoustu dalších šancí. Ale bohužel, kdybychom hráli v první půli tak, jako ve druhé, tak by to dopadlo lépe."