Druhé utkání ligové sezony a první na domácím Střeleckém ostrově čekalo Dynamo v prvním srpnovém víkendu. Na jih Čech se vypravila Sparta, která neprožila ideální start do ročníku, právě proti Českým Budějovicím si ale chtěla spravit náladu. A to se jí před vyprodaným domácím svatostánkem ve druhém kole FORTUNA:LIGY povedlo. Po gólech Höjera a Čvančary zvítězila 2:0.

Ač to při předzápasovém pohledu na tabulku FORTUNA:LIGY nevypadalo, proti sobě nastoupil po prvním kole třetí nejlepší a až dvanáctý nejlepší celek. Zatímco Dynamo porazilo venku Pardubice, Sparta zdolal v její vlastní tvrzi Liberec. Byli to ale právě Letenští, kteří vstoupili do zápasu druhého kola aktivněji. Do koncovky se tlačili už v 1. minutě, po bloku ale zahrávali jen roh. Roh se ale nakonec stal pro Spartu dokonalým prostředkem ke vstřelení úvodního gólu. Rozehrávka na krátko, tečovaná střela na přední tyč a gól. Hosté se ve 2. minutě ujmuli vedení 1:0 a zásluhu na tom měl střílející obránce Casper Höjer.

Stejně rychle jako dostalo gól, chtělo Dynamo srovnat. Hlavou pálil po centru hned o dvě minuty později Potočný, zakončit mezi tři tyče se mu ale nepovedlo. Nové českobudějovické posile Čmelíkovi, který dostal poprvé šanci v základní sestavě, už ano. Ve 12. minutě si doběhl za obranu pro přihrávku, překonal dokonce i brankáře Sparty, od vyrovnávající branky ho ale oddělila tyč. Na druhé straně to zavánělo gólem ve 26. minutě, kdy se Sparta několikrát tlačila do zakončení, štěstí jí ale nepřálo. To samé už se ale nedá říct o tom, co se ve vápně Dynama dělo o minutku později. Tomáš Čvančara se objevil sám před brankářem Šípošem, nekompromisně zakončil na zadní tyč a třetí nejlepší tým loňské sezony tak vedl už 2:0.

Světelná tabule ukazovala stejné skóre také po centrovaném balonu domácího Čoliće a hlavičkovém zakončení Jakuba Griče. Balon ve vzduchu sice trefil, gólové parametry ale jeho šance neměla. Při chuti byl také Čmelík, který ve 37. minutě využil centru na zadní tyč z kopaček Jakuba Hory a vypálil do prostoru gólmana Sparty. Bohužel pro něj stál Holec přesně v místech, kam tvrdá rána z první mířila. Kromě dvou žlutých karet na domácí straně a několika rohů Sparty už se toho více v prvním dějství neseběhlo. Do šaten odcházela spokojenější hostující Sparta, vedla totiž na vyprodaném Střeleckém ostrově 2:0.

Podobně aktivně jako do prvního poločasu vstoupila Sparta i do toho druhého. Kolem vápna Dynama létaly balony, žádný ze závarů ale další branku neznamenal. Na druhé straně mohlo být o něco veseleji. To by ale českobudějovický kapitán Martin Králik nesměl v 52. minutě po rohovém kopu hlavou jen o pár centimetrů minout branku. Podobně obkroužil balon branku také na druhé straně o devět minut později, kdy měl šanci vypálit z hranice pokutového území. Na další velkou šanci si museli diváci počkat do 69. minuty. Hostující Daněk svou razantní střelou provětral domácího gólmana Šípoše, na rozdíl od něj ale nenadělal starosti obsluze světelné tabule.

Poslední minuty utkání druhého kola FORTUNA:LIGY mezi Dynamem a Spartou se nesly ve znamení kontroly hry ze strany hostů, konec poznamenalo také několik střídání na obou stranách. Dynamo hrozilo ještě v nastavení zápasu, kdy sehraný rohový kop zakončoval ranou z vápna Čolić. Sparta ale své vedení nakonec udržela a domů si odvezla první výhru v nové sezoně. Na Střeleckém ostrově, kde nad Dynamem v lize vyhrála naposledy v roce 2015, navíc protrhla smůlu z posledních let.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Sparta vyhrála zaslouženě, na rozdíl od nás byla kolektivnější. Dobře do utkání vstoupila, dala rychlou branku a to určilo ráz. Chtěli jsme rychle srovnat, ale to se nepovedlo, naopak Sparta přidala druhou. Bylo to složité, ale herně jsme se Spartě vyrovnali.“

Brian Priske (trenér Sparty): „První vítězství sezony je vždycky klíčové. Už jsme hráli lepší zápasy, ale dneska jsme zvládli důležité momenty, ve kterých se utkání lámalo. Vítězství bylo zasloužené a pro každého je moc důležité. Je to skvělý signál toho, že se naše práce konečně vyplácí.“