I ve druhém venkovním zápase této sezony dokázali svěřenci trenéra Davida Horejše bodovat. A znovu to bylo na severní Moravě. Po remíze v Ostravě tentokrát hráli nerozhodně i na hřišti Opavy, kde uhráli bezbrankovou remízu 0:0. Brankář Jaroslav Drobný si tak připsal první nulu této sezony.

Fotbalisté Dynama jeli na hřiště Opavy bez zraněného Šulce a museli se vypořádat i s absencí Havla a také Van Burena, který stále ještě nedoléčil svalové zranění. Na hřiště se tak poprvé v této sezoně dostal od začátku Maxym Talovierov a ve středu obrany si nevedl vůbec zle.

Jihočeši při poslední návštěvě opavského stadionu v závěru loňské sezony uhráli na severu Moravy bezgólový první poločas. A stejně si vedli i v sezoně současné. První šanci zápasu si připsali hráči Opavy. Hned v 5. minutě si na Helešicův centr z levé strany vyskočil Václav Juřena, ale Drobný byl připraven tam, kde měl být a míč naprosto v pohodě lapil.

Podobný souboj se uskutečnil i v 16. minutě. Karol Mondek vystihl špatnou nahrávku na středu hřiště, vydal se do rychlého brejku z pravé strany, posunul balon na Juřenu, ale toho vychytal v jasné příležitosti dobře postavený Drobný. Jen jeden míč se dostal za brankovou čáru v první půli. Měl ho na svědomí hostující Ubong Ekpai, který se opřel do míče po centru Kladrubského z levé strany a následné hlavičce Talovierova, ale praporek nad hlavou pomezního radost hostů zkazil. Ekpai byl totiž při svém zakončení hlavou v ofsajdu. Domácí tým měl v prvním poločase optickou převahu, ale v šestnáctce příliš nebezpečný nebyl.

Do druhé půle Dynamo dvakrát vystřídalo. Místo Jiřího Kladrubského přišel do hry Benjamin Čolič a Ubonga Ekpaie nahradil Matej Mrsič. A hned po čtyřech minutách trnuli při šanci domácích. Joss Didiba našel dobrou přihrávkou Václava Juřenu, který z pravé strany šestnáctky přihrával pod sebe na Lukáše Holíka. Jeho střelu ale na poslední chvíli přizvedl nad branku Maxym Talovierov. Druhý poločas příliš šancí nepřinesl. Oba týmy pozorně bránily a nepouštěly svého soupeře do zakončení. V 66. minutě přinesl trochu vzruchu ve vápně roh Zavadila. V 73. minutě zase prolétl pokutovým územím centr Holíka. Ani jedna ze šancí se nedá nazvat jako vyložená nebo gólová. Dynamo se nikam nehnalo a útočné snahy Opavských pozorně bránilo. V samém závěru pak Drobnému při střele Pikula pomohlo břevno.

David Horejš, trenér Dynama ČB: Věděli jsme, že nás bude čekat těžké utkání. Byl to zápas hodně bojovný, moc fotbalovosti tam nebylo. Po taktické stránce jsme to zvládli dobře. Věděli jsme, že je Opava silná ve dvou útočnících. Pozměnili jsme tak bránění, kdy jsme vycházeli z hlubšího bloku a chtěli hrát na brejkové situace. Směrem dozadu jsme zahráli velice dobře. Směrem dopředu bylo hodně nepřesností, ukvapené situace a nakonec i druhý poločas moc šancí nepřinesl. Myslím si, že remíza je spravedlivá a my ten bod bereme.
Radoslav Kováč, trenér Opavy: Odehráli jsme slušné utkání, ale nula nula je pro nás ztráta. Co se týká ofenzivní fáze, v šestnáctce nám chybí důraz a nedokážeme to tam dotlačit. Máme malý důraz a hlad po gólech.