Poslední utkání kalendářního roku 2012 fotbalistům Dynama nevyšlo. V domácím utkání na Střeleckém ostrově totiž Jihočeši prohráli s Mladou Boleslaví 0:1, když jediný gól zápasu zaznamenal v úvodu po rohovém kopu Petr Johana. Za Dynamo nedohrál zápas Sandro da Silva, který se zlomeninou kotníku opustil hrací plochu na nosítkách.

Trenér Dynama Miroslav Soukup musel oproti předešlým zápasům udělat hned pět změn v základní sestavě. Klauzule ve smlouvách nepustili na hřiště Táborského s Řezníčkem, natažený sval neumožnil nastoupit ani Filipu Rýdelovi a těsně před zápasem s angínou ulehli Benát a Novák. Jihočeši tak do utkání nastoupili v hodně kombinované sestavě, kde po delší době nastoupili Otepka a nebo také Rakovan.

Fotbalisté Dynama do zápasu vstoupili aktivně a hned ve 2. minutě měl velkou šanci na skórování po roku Riegel, z bezprostřední blízkosti ale nedokázal překonat gólmana Millera. Hosté si svou první šanci vytvořili také po standardní situaci a hned z toho byl gól. Po rohu Brunclíka se dokázal ze sevření Halamy dostat Petr Johana a lehkou tečí dopravil míč za bezmocného Daňka.

Jihočeši po inkasované brance na několik minut vypadli z tempa a proti dobře hrajícímu soupeři se jim nedařilo prosadit. Ve 38. minutě mohl Dynamo definitivně srazit Štohanzl, který šel po chybě obrany sám na Daňka. Sám se ale zbytečně dostal do velkého úhlu a pak celou šanci pokazil. Ve 42. minutě Bořil poslal k zemi po pravé straně unikajícího Sandra a dostal žlutou kartu. Mnohem hůře ale dopadl budějovický záložník, který musel střídat se zlomeninou kotníku. Ve zbytku poločasu si žádné z mužstev šanci nevytvořilo a do kabin se odcházelo za stavu 0:1.

Ani ve druhém poločase se Jihočeši nedostali do žádných vyloženějších šancí. Naopak hosté ve velké pohodě kontrolovali průběh hry a svému soupeři prakticky nic nedovolovali. Po přímém kopu Rakovana v 53. minutě se míč sice snesl k Halamovi, ten ale v těžké pozici přes obránce nedokázal zakončit. V dalších minutách se hrálo hlavně ve středu pole a hra Jihočechů se pomalu měnila v křeč.

Po pěkné narážečce se domácí dostali k šanci v 69. minutě, jenže Linhart na hranici vápna míč levačkou promáchl a naopak Machovec svou slabší pravou nohou zamířil mimo. Zřejmě poslední šanci Dynama měl v 73. minutě Lengyel, který poslední minuty hrál na pozici útočníka. Jeho přízemní ránu ale bez většúch problémů lapil Miller. V posledních deseti minutách hosté již pouze hlídali výsledek, což se jim také podařilo. V posledním podzimní zápase si z jihu Čech odvezli cenné tři body za výhru 1:0.

Rakovan Michal           4   2 2
Otepka Rudolf (46.)           2   2 2 41.
Sandro (46.)       1   3     3
Markovič Miroslav (88)             1 2 3
Linhart Zdeněk (46.)               1   75.
Hanzlík Aleš (46.)               2
Němec František (88.)

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Připravovali jsme se na to, že Johana je silný hlavičkář. Hráčům jsme ukazovali, že největší síla Boleslavi v minulých zápasech byla ve standardních situacích. Přesto jsme Johanu důsledně nebránili a znovu dal branku. Přitom úvod jsme neměli zlý, kombinovali jsme a kontrolovali hru. Inkasovaná branka nás trochu srazila dolů. Už před zápasem nám vypadlo několik hráčů ze základu a navíc se vážně zranil v závěru poločasu Sandro. Po přestávce jsme se snažili trochu to zofenzivnit, ale bohužel nám chyběla kvalitu. Pak už to byla taková křeč. Prohra nás mrzí, věřili jsme, že bychom v tom posledním podzimním zápase mohli získat tři body."

Ladislav Minář (trenér Boleslavi): "Chtěli jsme tady bodovat, protože v tabulce pravdy jsme měli před zápasem mínus tři body. Teď jsme na nule a máme 24 bodů, ale tabulka je hodně vyrovnaná. Po tom začátku podzimu, kdy jsme měli hodně zraněných hráčů, jsme změnili způsob hry. Hrajeme poctivěji, obětavěji a přináší nám to body. Deset minut byli domácí živější. Vůbec se mi nelíbilo, jakým způsobem jsme do utkání vstoupili. Pomohlo nám, že jsme dali brzký gól. Za stavu 1:0 měl obrovskou šanci Štohanzl, který šel sám na branku. Nedal a do konce utkání už to byl spíš takový boj. Jsem rád, že se šťastným a myslím, že i se zaslouženým koncem pro nás."