Zápas SK Dynamo - Neratovice

Včerejší utkání druhé fotbalové ligy v Českých Budějovicích diváky chvílemi nenadchlo. Domácí bojovali s další povinností uspět proti soupeři, o kterém se říká, že na tom není momentálně celkově dobře. Neratovičtí zůstávali před svou branku i v době, kdy domácí vedli, dopředu z hostů chodilo pár hráčů. V 10. minutě se mezi zadáky hostů vrhl Lafata, střetl se s Winterem a rozhodčí nařídil penaltu, kterou Vozábal jistě proměnil. "Naše hra v první půli nebyla špatná," řekl trenér hostů Luděk Kokoška. "Vývoj ovlivnila penalta, která z mého pohledu nebyla jasná." Ještě pět minut se hra domácích divákům líbila, ale pak se občas ke slovu dostal i soupeř a ve 27. minutě mohl Bílek z největší šance Středočechů robinzonádou po centru zleva vyrovnat. Ve druhém poločase se znovu domácí dali do většího tempa a druhý gól přišel jako důsledek zmatků v zadních řadách soupeře. Povišer namířil ze zhruba 20 metrů a trefil vzdálenější vnitřní tyč, od které se míč odrazil do branky. Třetí gól přidal Vácha z dorážky zblízka po střele Povišera a vyraženém míči. Skóre uzavřel Sivok zblízka hlavou k tyči. "Viděl jsem centr Povišera a křikl jsem si na Davida Lafatu, aby mi to pustil," uvedl střelec. "Jsem rád, že jsem to trefil." "Vázla nám kombinace, hlavně v prvním poločase," řekl kouč domácích Pavel Tobiáš. "Byla tam zbytečná nervozita, které jsem nerozuměl." A dodal, že pro jeho svěřence byl hodně důležitý výsledek, protože Plzeň den předtím prohrála v Xaverově 0:2 a ztrácí šanci bojovat o postup. Příště hrají Jihočeši v Plzni.
Zdroj: IDnes