Po páteční prohře s Dynamem Drážďany (0:3) si fotbalisté budějovického Dynama připsali další porážku, když v utkání proti Erzgebirge Aue prohráli vysoko 1:4. Pozitivem zápasu byla branka, kterou zaznamenal nový hráč Dynama Jakub Řezníček.

I do druhého zápasu během krátkého herního soustředění v Německu poslal trenér František Cipro silnou sestavu. Na postu stopera dostal pouze šanci Pavel Novák místo Romana Lengyela, v útoku začal od úvodních minut Jakub Řezníček a na levém kraji obrany po zranění poprvé nastoupil Jaroslav Machovec. Zatímco v pátečním zápase začali proti Dynamu Drážďany lépe Jihočeši, ve druhém zápase proti Aue to byli domácí, kterým vyšel úvod zápasu. Hned v 6. minutě se totiž domácí dostali k centru z pravé strany, míč se přes Krajčíka dostal k Ronny Königovi, který přesnou hlavičkou otevřel skóre zápasu.

Jihočeši se v úvodu dostávali pouze do náznaků šancí. Při prvním útočném výpadu byl Klesa v ofsajdu a před stejným hráčem v 17. minutě včasným vyběhnutím zasáhl gólman Männel. O tři minuty se po dlouhém výkopu Křížka dostal až ke střele Krajčík, na brankáře domácího týmu si ale nepřišel. Velký zákrok předvedl také ve 23. minutě Zdeněk Křížek, který vychytal samostatný únik jednoho z domácích hráčů. V dalších minutách domácí fotbalisté ještě zvýšili své úsilí a odměnou jim byla branka na 2:0, kterou po standardní situaci vstřelil opět Ronny König. Poslední pětiminutovka první půle patřila fotbalistům Dynama. Ve 42. minutě se do zakončení dostal Krajčík a v samém závěru pak měl největší šanci na vyrovnání i Řezníček, jehož gólovou střelu zneškodnil domácí brankář.

Do druhého poločasu vstoupili útočnou akcí Jihočeši, když se po centru Hudsona dostal k hlavičce Němec. Když se ale o pár minut neujala ani pod břevno mířící povedená rána Řezníčka, zdálo se, že tým Aue úvodní tlak Dynama přečká bez úhony. Jihočeši se přeci jen prosadili v 60. minutě, když se po akci Otepky a Hudsona prosadil krásným gólem Jakub Řezníček, pro kterého to byla první branka během jeho působení v Dynamu. Z kontaktního gólu se ale fotbalisté Dynama dlouho neradovali. Hned v 63. minutě si sice Křížek připsal dobrý zákrok po střele Savrana, jenže na následnou dorážku Guido Kocera byl ale krátký - 3:1.

S blížícím se koncem zápasu oba týmy hodně prostřídaly, a to se projevilo na hře. Chvílemi se hrálo nahoru dolu a vypadalo to, že týmy snad ani nemají žádné obrany. Blízko ke gólu byli v 73. minutě Jihočeši, po závaru ve vápně se ale nedokázal Řezníček ani Ondrášek prosadit. Do další palebné pozice se dostal v 77. minutě Řezníček, po dlouhém autu Krajčíka sice obešel ve vápně obránce, jenže jeho ránu chytil pozorný domácí brankář. Gól v závěru přeci jen padl, opět se z něj ale radovali domácí, když se po akci hodně zavánějící ofsajdem prosadil Christian Cappek. V samém závěru mohl alespoň snížit Řezníček, po rohovém kopu ale jeho gólovou střelu z brankové čáry vykopl jeden z obránců. Dynamo i ve svém druhém zápase v Německu prohrálo o tři branky, když zápas s Aue skončil porážkou 1:4.