Juniorka Dynama České Budějovice v zápase 27. kola České fotbalové ligy doplatila na chyby v obraně a ve vyrovnaném zápase s pražskou Krčí nakonec prohrála vysoko 3:0. Jihočeši začali dobře a v úvodní části hry si vytvořili několik šancí. Jenže produktivní domácí hráči na konci prvního poločasu dvakrát skórovali a dostali se na koně. Ve druhé části hry vývoj zápasu pak s přehledem kontrolovali a hosty definitivně do kolen poslal Michal Schön, který se nechal v 68. minutě zbytečně vyloučit.
Úvod utkání fotbalistům Dynama vyšel. Již v 1. minutě byl blízko ke gólu Skopalík, jehož gólovou hlavičku s vypětím všech sil zneškodnil gólman Šilhavý. Pak si hostující hráči soustředili na precizní defenzivu a domácímu favoritu se v útoku nedařilo. Nebezpečí pro Pešulovu bránu přicházelo pouze ze standardních situací. Výrazné gólové šance si ale vytvářeli hlavně hosté. V 19. minutě se na levém křídle uvolnil Stráský, jenž se pokusil nečekanou střelou z úhlu překvapit Šilhavého. O tři minuty později Stráský ze stejného místa volil místo střely zpětnou přihrávku na nabíhajícího Skopalíka, jenž v další gólové pozici trefil před bránou stojícího posledního obránce. Postupem doby pak začali iniciativu přebírat Pražané a hned z první přímé střely na bránu vytěžili gól. Ve 40. minutě si na rohový kop Hubeného naskočil Peter Horkavý a nikým neatakovaný bez problémů otevřel skóre zápasu. Hned po rozehrávce mohl z rychlé akce vyrovnat Pouzar, avšak sám před Šilhavým nemířil přesně. Domácí gólman si o dvě minuty na budějovického hráče tvrdě vyšlápl v pokutovém území, avšak píšťalka sudího Schrötera zazněla až o pár desítek vteřin později, aby na hrací plochu pustila lékaře hostujícího celku, kteří pomáhali Pouzarovi na nohy. Když už se zdálo, že se do kabin odejde za stavu 1:0 pro domácí, zaúřadoval opět Peter Horkavý. Ve 45. minutě se dostal po centru Švejdy k další hlavičce a bylo to 2:0! Chvíli poté hlavní rozhodčí ukončil první poločas.

I do druhého poločasu vstoupili hosté aktivně, jenže jejich snahu velmi záhy zmařilo nevlídné počasí. Velkou část druhého poločasu totiž provázela nepříjemná průtrž mračen a v určitých chvílích bylo tak nevlídno, že se prakticky nedalo hrát. Domácí si v pohodě kontrolovali dvoubrankové vedení a hosté bojovali sami se sebou. Veškeré pomyšlení na snížení přišla vniveč v 68. minutě. Svůj rychlý protiútok nedokázal k efektivnímu konci dotáhnout Michal Schön a po následném zbytečném nakopnutí protihráče musel po červené kartě předčasně do sprch. To byla voda na mlýn domácímu celku, který poté svou hru ještě více uklidnil a zbytek zápasu se dohrával na polovině Dynama.Snížit mohl v samém závěru po chybě domácí obrany Michal Kaňák, který šel od poloviny hřiště sám na brankáře Šilhavého. Úspěšně mu udělal kličku, ale z velkého úhlu minul. Z následné akce domácí přidali třetí gól, když poměrně lehkou střelou překvapil Pešulu David Hubený. Beprostředně po třetí brance domácího celku přišel závěrečný hvizd rozhodčího.