Při zápase Béčka se v TCM Mladé potkali oba mužské týmy Českobudějovického Dynama. Hráči, kteří nevypomáhali rezervě na hřišti, sledovali zápas z tribuny. Výkon Lafaty, Smíška, Vyskočila, Dobrotky a Kladrubského tak hodnotil například Pončák, Svoboda, Myšák, Skopalík a chybět nemohl ani trenér Áčka František Cipro. Sympatický tým z Letohradu přivezl s sebou na Složiště skupinku asi deseti fanoušků, kteří chvílemi dokázali vytvořit svému týmu takřka domácí atmosféru. Především v prvním poločase se hrál divácky zajímavý fotbal. Rezerva Dynama dokázala trestat každou soupeřovu ztrátu míče nebezpečným protiútokem. Druhá půle byla už spíše takovým slabším odvarem poločasu prvního. Letohradská snaha o korekci výsledku byla patrná, zkušená obrana Béčka si však dokázala pohlídat jakýkoliv náznak soupeřovi šance. Především kanonýr hostů Čada nebyl na hřišti téměř vidět. A pokud se přece jen hosté dostali do šancí, v bráně našeho B-týmu čaroval Jakub Kafka. S výraznou pomocí prvoligových pendlů tak juniorka udělala důležitý krok k záchraně v ČFL.

Do prvních pěti minut stačily oba týmy vměstnat seznamovací střely na bránu. Především v prvních minutách zápasu se z tribun ozývalo skandování hostujících fanoušků. Právě hostující fandy však už po necelé čtvrthodince hry umlčela dvojice Smíšek-Vyskočil. Vysoký útočník lehce unikl po pravé straně, ve vápně si pohrál s obránci a následně předložil míč nabíhajícímu Vyskočilovi. Pro odchovance Sigmy Olomouc už nebyl problém tečovanou střelou překonat hostujícího gólmana Kykala – 1:0. Vzápětí se bleskově pokusili odpovědět hosté, střelu Vaniše stačila obrana Béčka na poslední chvíli zablokovat. Ve 21. minutě stálo při našem Béčku štěstí a především pozorný Kafka, který reflexivním zákrokem zasáhl proti hlavičce Čady. Jak otřepaně, ale o to pravdivěji zní slogan nedáš-dostaneš. Z následného protiútoku se totiž prosadil Martin Smíšek, když s instinktem kanonýra překonal po Lafatově přihrávce Kykala podruhé – 2:0. O tři minuty později to zkoušel opět Smíšek, tentokrát hlavou, Kykal byl však pozorný. Po půl hodině hry o sobě dali vědět opět hosté, Karal se prokličkoval až k našemu velkému vápnu, prudkou střelu však namířil přímo do náruče připraveného Kafky. Poločas tak zakončilo Dynamo krásnou akcí, na jejímž konci byl Hrbáčův nepřesný centr.

Druhý poločas se nesl spíše ve znamení udržení slibného výsledku. To se však mohlo Dynamu škaredě vymstít již v 54. minutě. Štěpán utekl po levé straně Kordíkovi a následně přihrál na volného Čadu, ten však ve stoprocentní šanci nezamířil nejpřesněji a nechal vyniknout skvělého Kafku. A opět to bylo z protiútoku, kdy si mohlo Dynamo připsat další zářez na pažbě. Lafata však ve slibné pozici minul Kykalovu bránu. V následných minutách se oba týmy soustředily spíše na pozornou obrannou činnost. Letohradští se začali více tlačit dopředu, v koncovce však chyběla oběma týmům především přesnost a větší klid. Ke slovu tak přišly střely z větších vzdáleností. V této disciplíně vynikal především Martin Vyskočil, zaskočit hostujícího gólmana se mu ale nepodařilo. V závěru utkání začali být hosté nespokojeni s výroky hlavního sudího, který pro klid duší potrestal z každého týmu po jednom hráči žlutou kartou. V poslední minutě se mohl do střelecké tabulky po delší odmlce zapsat ještě Míra Škoda. Jako tank se řítil na bránu soupeře, Kykal stačil bravurním zákrokem vytlačit na roh.

Petr Skála: Začali jsme velice dobře a po dvaceti minutách hry jsme vedli o dvě branky. Předpoklad byl neinkasovat, což se nám také povedlo. Výrazně nám pomohli hráči z Áčka. Ve druhém poločase už jsme nehráli tak dobrý fotbal, přesto jsme si vítězství pohlídali.