Famózní loučení s podzimem předvedl rezervní tým Dynama. Kádr juniorky výrazně posílili pendlové a také díky nim odehráli mladíci Dynama jedno z nejlepších utkání podzimu a po zásluze porazil Union Cheb 2:0. Budějovickou bránu tradičně spolehlivě strážil Zdeněk Křížek. Do obrany se vrátil Jiří Peroutka a pozici defenzivního záložníka zpočátku plnil Jiří Skála. Na krajích zálohy nastoupili Jaroslav Černý a Jan Gruber, do útoku naskočil Libor Baláž. Skvělým týmovým výkonem a především precizní obranou nedovolili Jihočeši svému soupeři žádnou gólovou šanci. Své střelecké schopnosti projevil Luboš Myšák, jenž si na své konto připsal oba přesné zásahy.
Obě mužstva vstoupila do zápasu velice aktivně. Úvodní minuty patřily spíše hostujícímu Unionu, který s sebou přivezl zhruba na tři desítky svých fanoušků, kteří o sobě dávali po celý zápas výrazně vědět. Dynamo poprvé ukázalo svou sílu ve čtvrté minutě, kdy se divákům předvedlo ofenzivní duo Luboš Myšák-Libor Baláž, před prvně jmenovaným musel zasahovat hostující gólman Michal Kýček. První střelu na domácího Zdeňka Křížka zaznamenal v 6. minutě David Čada, jeho pokus z úctyhodné vzdálenosti Kříža bez problémů kryl. O minutu později předvedli domácí závar ve vápně Unionu. Míč se následně dostal k Pavlu Pickovi, jehož dělovka minula Kýčkovu bránu. I nadále pokračovala obě mužstva v divácky atraktivní podívané. V desáté minutě opět ukázala své kvality budějovická útočná dvojka, k úspěchu však scházela přesnější kombinace. Mírnou územní převahu následně získal Cheb, v obranném valu Dynama se však Západočechům nedařilo najít sebemenší skulinku. 19. minuta přinesla přímák Jaroslava Černého. Přízemní pokus tečovalo ve vápně Unionu hned několik hráčů, míč však nakonec skončil mimo hostující bránu. Po necelé půlhodině hry se trenér Karel Musil rozhodl ke střídání a ze hry stáhl pravého beka Ondřeje Kosobuda. Jeho místo zaujal Jiří Peroutka a ze štítu se přesunul na stopera Jiří Skála. Tento tah se ve zbylých minutách zápasu ukázal jako velice zdařilý. Obrana Dynama od této chvíle neudělala jedinou vážnější chybu a s přehledem si pohlídala zkušené útočníky Chebu Sládečka a Šebestu. První gólový moment přišel na řadu v 31. minutě. Libor Baláž unikl po křídle, přihrávkou na malé vápno vyzval ke skórování svého parťáka Luboše Myšáka. Bombarďák Budějovic ale ve skluzu nedokázal přesně usměrnit míč. Na druhé straně si hosté vytvořili šanci ve 35. minutě David Sládeček si ale k zakončení vybral střelu z hranice velkého vápna, kterou ještě navíc namířil přesně na Zdeňka Křížka. Do poločasu už byla k vidění jen jedna šance, zato však gólová. Ve 38. minutě se rohový kop se vrátil k Jaroslavu Černému, který přihrávkou na velké vápno našel Michala Mašáta, záložník juniorky okamžitě brilantně vysunul nabíhající Libora Baláže, který přihrávkou před bránu vyzval ke skórování Luboše Myšáka. Pro kanonýra rezervy už nebyl problém poslat Dynamo do vedení – 1:0. Nádherná kombinace musela potěšit srdce snad každého fotbalového fanouška. Do kabin tak odcházelo Dynamo za jednobrankového vedení. O vzruch se ještě postaral jeden z podnapilejších hostujících fandů, který se dožadoval nepublikovatelných sexuálních služeb od kapitána naší rezervy. Petr Martínek se jal chebskému fanouškovi vyhovět, jenže ten si svou nabídku na poslední chvíli rozmyslel a počal nabízet pěstní souboj. Změna názoru je zcela pochopitelná z hlediska, že alkohol má neblahý vliv na mužskou potenci

Aktivněji vstoupili do druhého poločasu hosté, ani nadále se jim ale nedařilo překonat obranný val Dynama. Mnohem sportovněji se v úvodu druhé půle prezentovali fanoušci Unionu, kteří se rozhodli obstarat choreo a neváhali kvůli tomu vylézt na nejvyšší vrchol TCM. Na několik minut se tak postarali o zábavu diváků. Vývoj utkání pak ovlivnila 60. minuta. Hostující Michal Záhorec naprosto zbytečně dohrál souboj a rozhodčí jej poslal zchladit si horkou hlavu do sprch. Jihočeši se chopili šance a vrhli své síly do útoku ve snaze vsítit pojišťovací branku. V 60. minutě nescházelo málo Liboru Balážovi a Jiřímu Peroutkovi, ani jeden z nich na centrovaný balón ale nedosáhl. O minutu později musel Černého střelu vyrážet Kýček na roh. Radost domácích tak přišla až v 65. minutě. Střídající Tomáš Stráský zatáhl balón až k brankové čáře, natáhl na sebe dvojici bránících hráčů a následně přesně přihrál nabíhajícímu Luboši Myšákovi. Ostrostřelec Dynama se v podobných situacích nemýlí a nejinak tomu bylo i tentokrát– 2:0. Okamžitě po rozehrání se dral Tomáš Stráský opět za míčem, jeho pokus neshledal vhodným hlavní rozhodčí a síly na hřišti se vyrovnaly. Zvýraznit své vedení mohlo Dynamo v 79. minutě, kdy českobudějovičtí fotbalisté doslova vyšachovali obranu Chebu a jako poslední instance zasáhl až gólman. Kompaktní obrana Dynama pracovala i nadále bez problémů a hosté se tak v následujících minutách vzdali i šance na kontaktní branku. Union působil po celých devadesát minut velice fotbalově a především v úvodních minutách obou poločasů byli fotbalisté ze západu Čech velice nebezpeční. Výrazně posílený B-tým Dynama však předváděl jeden z nejlepších výkonů podzimu a soupeře ke své bráně téměř nepustil. Obě mužstva předváděla divákům fotbal velice vysoké úrovně s obrovským nasazením.

Fotogalerie

Karel Musil: "Dneska jsme chtěli získat tři body, což se nám povedlo. Taktice jsme podvolili i sestavu ve které se objevilo plno zkušených hráčů. Začátek zápasu nebyl z naší strany optimální, dokázali jsme ale zvládnout důležité momenty. "

Ivan Pihávek (trenér FK Union Cheb 2001):"Zápas se mi hodnotí velice těžko. Podle mého jsme byli o něco fotbalovější než domácí, bohužel jsme nevyužili žádnou šanci a domácí nás za to dokázali potrestat. Utkání se hodně podobá tomu předchozímu, které jsme odehráli v úterý na Slavii. Byli jsme lepším mužstvem, ale nedokázali jsme vsítit branku. Zápas zřejmě ukázal některé nedostatky v naší obranné hře. Pět gólů, které jsme dostali v posledních dvou zápasech jsme předtím nedostali za půl sezóny."