První jarní výhru zaznamenalo béčko Dynama. V 18. kole divize porazilo v sobotu dopoledne na Složišti Slavoj Mýto 3:1. Vítězný gól padl až v samém závěru zásluhou Bečváře, premiérovou trefu si připsal v posledních vteřinách benjamínek Hák.

Vzhledem k ligové přestávce bylo otázkou, kolik pendlů z A-týmu posílí divizní mužstvo. Béčko ale nastoupilo v obvyklé sestavě, z členů širšího kádru do utkání zasáhli jen Nicolas Penner a Maksim Matvejev. „Ještě nás měl posílit Daniel Hais, ten ale v pátek onemocněl, takže hrát nemohl,“ uvedl k sestavě Dynama trenér Dušan Žmolík.

Černobílí mladíci vstoupili do zápasu s odhodláním a už v 9. minutě otevřel nejzkušenější hráč a kapitán Jiří Kladrubský skóre, když se ve vápně obtočil kolem obránce a pravačkou zamířil přesně. Pět minut nato zahodil penaltu. Brankář Vild jeho pokus přečetl.

První poločas probíhal podle stejného scénáře jako předchozí utkání. Dynamo mělo převahu i šance, které však nedokázalo výrazněji využít. „Po první půli už mohl být zápas rozhodnutý, bohužel jsme ale opět trpěli na neproměňování šancí,“ posteskl si Žmolík.

Obrovskou možnost měl na kopačce Pineau, ale pálil těsně vedle. Komplikace přišla deset minut před koncem utkání, kdy soupeř nečekaně vyrovnal na 1:1. Zbytečnou ztrátu na vlastní polovině potrestal vydařenou ranou z dálky Daniel Skopový.

Mladíci Dynama se ale ze šoku vzpamatovali a v samém závěru zápasu dokázali hned dvakrát skórovat. „Pro kluky to bylo po vyrovnávací brance složité. V hlavách měli minulý zápas s Chebem, kdy také neproměnili milion šancí a pak inkasovali v nastaveném čase gól a v kabině byli smutní. Tentokrát jsme to však zvládli, takže s výsledkem i s předvedenou hrou panuje spokojenost,“ ulevilo se trenérovi Žmolíkovi i hráčům Dynama.

Po druhé brance Tadeáše Bečváře v 87. minutě, jehož ideálně vysunul za obranu Pravda, se snažili hosté znovu vyrovnat, čímž se Dynamu naskytl větší prostor. Ve druhé minutě nastavení dorostenec Tomáš Hák z hranice šestnáctky zacílil k tyči a pečetil první jarní vítězství.