Blízko k zisku tří bodů měla divizní rezerva Dynama na západě Čech. V dalekém Chebu ještě v 90. minutě držela těsný náskok, ale nakonec se podruhé musela spokojit jen s nerozhodným výsledkem.

Zápas měl obdobný scénář jako v domácí premiéře s Klatovy. Hrálo se pouze na soupeřově polovině, ale vyložených šancí si mladí dynamovci vytvořili poskrovnu.

Poločasové debata v kabině padla na úrodnou půdu a ve druhém dějství byli Budějovičtí daleko nebezpečnější. „Najednou byla naše převaha nejen optická, ale i nebezpečná. Bohužel jsme nedokázali ani z bezprostřední blízkosti vinou nepřesné koncovky dostat míč do sítě,“ mrzelo trenéra Dušana Žmolíka, který už mohl využít zkušeností uzdraveného kapitána Jiřího Kladrubského.

Kýženého gólů se černobílí dočkali čtvrt hodiny před koncem. Po rohovém kopu se prosadil Jan Malecha a zaznamenal premiérový gól B-týmu v letošním roce.

Cheb vsadil na hru vabank a všechny síly vrhnul do útoku. „Během následujících patnácti minut jsme měli už do otevřené obrany několik slibných situací, jimiž jsme mohli utkání definitivně zlomit. Místo toho jsme neubránili roh soupeře v nastavení,“ mrzela zbytečně inkasovaná branka Žmolíka.

Západočechům, kterým patřilo v tabulce až 14. místo a bojují o udržení divize, se podařilo srovnat skóre také po rohovém kopu. Po hlavičkovém souboji propadl míč do skrumáže nohou, kde se nejrychleji zorientoval domácí Filip Kompit, který byl na trávníku jen pár minut, a stanovil konečný remízový výsledek na 1:1.