Juniorka Dynama si na domácím hřišti na Složišti připsala další veledůležité vítězství. Tým Jiřího Lercha si navíc v zápase s Karlovými Vary báječně zastřílel, když vyhrál vysoko 6:2. Hvězdou utkání byl autor hattricku Michal Kaňák, další branky přidali Šimánek, Klavík a Timm.

V rámci 22. kola České fotbalové ligy se na Složišti odehrálo velice korektní utkání mezi juniorkou Dynama a Karlovými Vary, které nakonec lépe skončilo pro domácí tým. Oba celky vstoupily do zápasu s velkým nasazení a od úvodních minut se hrálo od brány k bráně. První vážnější šanci si ve 20. minutě připsali domácí, kdy po Kaňákově akci nedokázal míč mezi tři tyče usměrnit Klavík. O osm minut později se ale již poprvé měnilo skóre, důrazný a dobře hrající Klavík se ve vápně srazil s protihráčem, nikým nehlídaný Michal Kaňák vlétl do pokutového území, kde podél vybíhajícího brankáře Četverika vstřelil první gól Dynama - 1:0. Hned ve 34. minutě bylo ale srovnáno, kdy po zaváhání obrany vyrovnal Tomáš Vlček. V dalším průběhu první půle to byli hosté, kteří byli mírně aktivnější, když se ale nedokázal na jedné straně prosadit Gibala a na druhé pak ani Jasanský, odcházelo se do kabin za stavu 1:1.

Pokud byli fanoušci po poločase spokojeni s dvěma vstřelenými góly, ve druhé pětačtyřicetiminutovce nemohli věřit vlastním očím. Hned v 52. minutě po krásné individuální akci obešel Michal Kaňák Staňka, následně přehodil Četverika bylo to 2:1 pro Dynamo. Hosté opět za nepříznivého stavu zvýšili své úsilí, jenže místo gólové šance zvýšili na rozdíl dvou branek v 72. minutě svým třetím gólem v zápase Michal Kaňák, který převzal na hranici vápna, obešel hostujícího brankáře a pohodlně zakončil. Jihočeši ale neměli zdaleka vyhrálo. Hned v 79. minutě podklouzl smolně Homoláč, míč se mezi obránci dostal k Martinu Psohlavcovi a bylo to opět pouze o gól - 3:2.

Domácí fotbalisté neměli ale ani šanci znervóznět. Minutu po obdržené brance totiž zpoza vápna napřáhl Josef Šimánek, jehož tečovaná střela skončila přesně v šibenici hostující brány. V 82. minutě podnikli domácí do otevřené obrany Varů rychlé brejk a do přesné přihrávky Bakaly stačilo Adamu Klavíkovi nastavit pouze nohu - 5:2. Pro nejvěrnější fanoušky si pak domácí fotbalisté nechali i šestou branku. V probíhající 86. minutě šel Kaňák z velkého úhlu sám na branku, jako na zlatém podnosu přihrál Mariánu Timmovi, který uzavřel skóre sobotního zápasu na konečných 6:2 pro Dynamo.

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Jsme rádi, že jsme dnes potvrdili dobrou formu a vítězství ze hřiště Vltavínu a s přehledem jsme vyhráli. Jenom si myslím, že jsme připustili zbytečné drama. Mohli jsme rozhodnout už v prvním poločase, zase jsme ale inkasovali zbytečný gól. Klobouk dolů, že nakonec kluci dokázali, že na to máme a vítězství nad tak silným soupeřem si ceníme."