V rámci 12. kola Divize A fotbalisté B-týmu Dynama po dlouhé době prohráli. Doma na Složišti v souboji o první místo tabulky prohráli s Přešticemi 0:1.

Důležitý zápas 12. kola divizní skupiny A přinesl souboj druhého Dynama s třetími Přešticemi. Před zápasem navíc bylo jasné, že vítěz zápasu se posune do čela divizní tabulky, protože první Sokol Lom hrál své utkání v Katovicích až odpoledne už po skončení zápasu Dynama s Přešticemi.

Od úvodních minut bylo jasně vidět, že oba celky chtějí zabojovat o posun na první místo tabulku. K vidění byl tuhý boj plný osobních soubojů ve středu pole. Oba celky si vytvořily několik náznaků šancí, avšak skóre zůstávalo dlouhé minuty bezbrankové. První opravdu velkou šanci měl ve 34. minutě domácí Tolno, jehož střelu ale po povedené individuální akci zastavil pozorný brankář Rojík. Naopak hosté svou první velkou šanci v zápase využili. Po sérii odrazů v pokutovém území se balon odrazil na hranici vápna k Tomáši Skálovi, který s pomocí tyče otevřel skóre zápasu. Hned o minutu později mohl být ještě hůře, když se z levé strany dostal do zakončení David Kraml. Jeho ránu ale vyrazil pozorný Kerl.

Po změně stran měli Jihočeši sice balon častěji na kopačkách, avšak do zakončení se nedostávali. Zkušeně hrající hosté se nikam nehnali a čekali na skulinky v budějovické defenzivě. Ani fotbalisté Přeštic si žádnou stoprocentní šanci nevypracovali, avšak prakticky celý druhý poločas se zdálo, že si své vedení v pohodě pohlídají. O výhru mohli ale přijít v nastavení, když se v probíhající 92. minutě po dlouhém nákopu Kerla dostal k balonu Malecha, jenže po kličce brankáři se dostal do velkého úhlu a tísněn obráncem vyslal do odkryté brány slabý pokus, který dokázal zastavit další vracející se obránce. Dynamo tak poprvé po sedmi zápasech nedalo gól a doma prohrálo s Přešticemi 0:1.

Jindřich Tichai (trenér Dynama): „Do zápasu jsme vstoupili vlažně a celou první půlku jsme byli horším týmem. A to hlavně v pohybu a v osobních soubojích. Zápas byl hodně taktický s málo šancemi na obou stranách. My jsme udělali více chyb a soupeř nás ve 42. minutě potrestal po autovém vhazování. Druhá půle už byla z naší strany lepší a vytvořili jsme si tlak. Ale šancí jsme měli málo a nedokázali jsme je využít, a tak jsme zaslouženě prohráli."