Už jen dva týmy fotbalové divize mají po čtyřech kolech nové sezony plný počet bodů. Jedním z nich jsou Přeštice a druhým béčko českobudějovického Dynama. Jihočeši zvládli i zápas s Doubravkou. Vyhráli 5:1 a aktuálně se mohou pyšnit nejlepší obranou v soutěži.

Do zápasu s Doubravkou šli domácí s tím, že nechtějí nic podcenit. Černobílí měli na svém kontě devět bodů a Doubravka šest. Už ve 20. minutě ale nebylo v tréninkovém areálu Dynama Na Složišti pochyb o tom, kdo si odnese z duelu tři body. Domácí naskočili do utkání posílení o čtveřici hráčů z A-týmu. Na krajích obrany vyběhli k duelu Kopečný a Skovajsa. V záloze Mészáros a v útoku Bassey.

A byl to právě nigerijský útočník v českobudějovických službách, který v 7. minutě otevřel skóre zápasu. Za čtyři minuty později přidal druhou branku Matoušek a ve 20. minutě zvýšil na 3:0 znovu Bassey. V závěru poločasu pak měli domácí možnost navýšit své vedení z pokutového kopu, ale nedali. Druhou příležitost po hodině hry už ale Červený využil a zvýšil stav zápasu na 4:0, aby ho o pár minut později ještě vylepšil na 5:0 Matoušek svým druhým gólem v zápase.

Už to vypadalo, že si brankář Kerl připíše další nulu, ale v 88. minutě o ní přišel. Doubravka zahrála rychlou brejkovou situaci, kterou zakončoval Roubal, jenž patřil po celé utkání k nejaktivnějším v dresu Doubravky a přesnou střelou nedal Kerlovi šanci. Svěřenci trenéra Tichaie tak inkasovali poprvé až v závěru čtvrtého utkání sezony.

Jindřich Tichai, trenér B-týmu: Výsledek odpovídá dění na hřišti. Přišli hráči z A-týmu. Pomoc to byla velká a rozdíl byl vidět. Ve 20. minutě jsme vedli zaslouženě 3:0. Ve druhém poločase jsme kontrolovali hru a přidali ještě další dva góly. Jediné, co nás mrzí, je to, že obrana v čele s brankářem Kerlem přišla o čisté konto v závěru zápasu. To už je ale taková malichernost. Mít čtyři nuly po sobě, to by bylo moc hezké. Jinak se vstupem do sezony velká spokojenost a musíme v tom pokračovat.