Fotbalisté B-týmu Dynama slaví další vítězství. Doma porazili 4:0 Sedlčany a stále jsou v tabulce divizní skupiny A v těsném závěsu za vedoucími Přešticemi. O své výhře mladíci, kteří nemohli být doplněni hráči z A-týmu, rozhodli ve druhém poločase.

Duely, do kterých týmy nastupují jako papíroví favorité, bývají zrádné. Přesvědčili se o tom i hráči Dynama České Budějovice B, kteří hostili na svém hřišti v tréninkovém areálu Na Složišti předposlední Sedlčany. Zápas skončil jednoznačnou výhrou 4:0, ale průběh byl těžší, než by si Jihočeši, kteří museli nastoupil bez zraněného Matušky a vykartovaného Červeného, představovali. V prvním poločase měl soupeř, který ve své sestavě má i nejlepšího střelce divize Davida Krůtu, několik příležitostí ke skórování, ale vyznamenal se brankář Kerl. Pochytal střelu z dálky, z hranice pokutového území i šanci, kdy soupeř zakončoval v prostoru vápna a měl velký podíl na tom, že se ve 33. minutě mohli Jihočeši dostat do vedení. Průnikovou nahrávku Dynama zastavila ruka soupeře, okamžitě se na tom shodli hlavní i pomezní rozhodčí a Marek Kalousek pokutový kop proměnil – 1:0. Vstřelená branka domácí uklidnila. V první půli se jinak dlouho nemohli ze hry prosadit. Šanci měl Kalousek a dvakrát si pěkně za obranu zabíhal Šestauber, ale ani jednu ze svých šancí neproměnil.

Ve druhé půli obrázek hry pokračoval ve stejném duchu. Hráči béčka se snažili držet míč na kopačkách, kombinovat a opticky měli ze hry více než soupeř, ale druhý pojišťovací gól dlouho nepřicházel. Pomohli si standardní situací po hodině hry, kdy Jan Česák, který posílil béčko z dorostu, přizvedl na přední tyči míč do brány – 2:0. Od té doby už to byla jednoznačná partie. Hosté už si žádnou šanci nevytvořili a českobudějovický tým přidal ještě dvě další branky. V 82. minutě si za obranu zaběhl David Šestauber. Podobnou šanci, jakou několikrát v průběhu utkání řešil špatně, tenkrát vyřešil dobře a svůj únik zakončil přesně – 3:0. Čtvrtou branku pak přidal v 87. minutě Paulo Antonio Spadaccini, který s týmem trénuje dva týdny. Po minutě na hřiště se prvním kontaktem s míčem opřel do balonu a z 25 metrů nekompromisně překonal brankáře Dřevojana – 4:0 a zakončil povedené sobotní dopoledne na složišti.

Jindřich Tichai, trenér Dynama ČB: Vítězství nás těší, ale předvedená hra tolik ne. Dlouho jsme se s předposledním týmem soutěže trápili. Oni nehráli dobře a my se jim přizpůsobili. Museli jsme sice hrát bez posil z áčka, sestavu limitovaly karetní tresty i zranění, ale i tak by hráči, kteří chtějí bojovat o místo v A-týmu Dynama, měli předvést kvalitnější výkon. Nechci, aby to vyznělo neskromně, ale o vítězství mělo být rozhodnuto už do poločasu. Takhle to až do 60. minuty bylo otevřené utkání, protože i soupeř měl několik šancí a nulu si poctivě vychytal brankář Kerl, který ji rozhodně neměl zadarmo. Jinak jsem rád, že jsme dali penaltu, které jsme v minulém zápase neproměnili čtyři, a také jsem rád, že se v závěru utkání poučil z předchozích nezdarů dobře hrající Šestauber a situaci, kterou předtím několikrát řešil špatně, vyřešil velmi dobře. Po minutě na hřišti se prosadil i Spadaccini, což je také dobře, protože s námi trénuje chvíli, pracuje příkladně a prostor, který dostal, náležitě využil.