Po dvou domácích výhrách nad Ovčáry a zejména nad vedoucím Pískem si fotbalisté béčka vezou ze zápasu s Arsenalem Česká Lípa nečekanou prohru 3:1, domácí utkání rozhodli v úvodních dvanácti minutách, kdy budějovickému celku nastříleli všechny tři branky, za béčko pouze korigoval Michal Kaňák.

Pořádně dlouhá štreka autobusem až do České Lípy čekala tuto neděli na fotbalisty budějovického Dynama, v sedmém kole České fotbalové ligy na ně čekal zápas s místním týmem, jehož celý název zní Arsenal Česká Lípa. A svému jménu českolipský celek v utkání s budějovickým béčkem bezezbytku dostál. Hned v první minutě zápasu začal kanonádu Ladislav Beran, který si nejvýše vyskočil na rohový kop Hotteka a brankář béčka Zdeněk Křížek se pouze bezmocně ohlédl za míčem směřujícím do jeho branky, 1:0. Hráči béčka se ještě nevzpamatovali z úvodního šoku, když hned za čtyři minuty poslal domácí celek do dvoubrankového trháku gólovou střelou Jakub Hottek, 2:0. Domácí tým nabuzen dvěma rychlými góly ucítil šanci získat cenný skalp budějovického celku a nepřestával ve svém ofenzivním snažením. Ve dvanácté minutě rozjel útočnou akci domácích Pechar, první střelu budějovický gólman Křížek ještě s vypětím všech sil vyrazil, ale na dorážku Miloslava Kousala byl již krátký, 3:0. Takovouhle ledovou sprchu budějovičtí rozhodně nečekali, v dosavadním ročníku České fotbalové ligy se totiž mohli chlubit velice kvalitní obrannou hrou. Nezbývalo než zvednou hlavu a pokusit se s nepříznivým vývojem zápasu něco udělat. Jako první za budějovické do útoku zavelel až v devatenácté minutě Dobal, jeho přímý kop a následně i rohový kop však k žádnému úspěchu nevedly. Následně dostal příležitost rozehrát standardní situaci výborně hrající Hottek, svůj centr zajímavě kroutil ke Křížkově brance, mezi tři tyče se však balon nakonec nevešel. Ve čtyřiadvacáté minutě byl k neudržení opět Pechar, mazácky přeloboval Křížka, ale míč naštěstí pro budějovické skončil mimo jejich branku. V osmadvacáté minutě se budějovičtí po rohovém kopu domácích dostali do rychlého protiútoku, domácí brankář Meier však dobře přečetl hru a odkopl míč směřující na nabíhajícího Kaňáka. Budějovičtí se snažili hrát dopředu, Dobalův přímý kop odvrátila českolipská obrana. Stejně naneštěstí skončil i nakrátko rozehraný Dobalův roh ve spolupráci s Kaňákem. V závěru poločasu se dostal k zajímavé střele snaživě hrající Michal Kaňák, jeho pokus domácí brankář Meier vyboxoval, následně rozehraný roh Reinem ubránila domácí obrana.

Do druhého poločasu posílil útok budějovického celku Marián Timm, který nahradil Reina, byli to však opět domácí, kteří hrozili. Hottek utekl po pravé straně, nacentroval před bránu, kde se však Kousalovi zamotal míč mezi nohy a ke střele se tak vůbec nedostal. Takřka ve stejné gólové pozici se v šestapadesáté minutě ocitl opět Kousal, tentokrát mu příležitost ve skórování uzmul pomezní rozhodčí kvůli ofsajdovému postavení. Až v devětapadesáté minutě se budějovičtí dočkali branky, za svůj výkon byl gólově odměněn Michal Kaňák, který skóroval netradičně hlavou a snížil na 3:1. Vstřelená branka hráče béčka vyburcovala k útočné snaze, soupeře zamkly pevně na jeho polovině, ne a ne se však dostat do finálního zakončení, veškeré snahy bortila pozorně hrající domácí obrana, vážnější nebezpečí hasil brankář Meier. A protože se až do konce utkání již ani jeden celek nedokázal gólově prosadit, zápas skončil nečekanou výhrou domácího týmu, kterému stačilo dvanáct minut, aby budějovickým zhatili veškeré šance na dobrý výsledek. Spravit chuť si budou chtít hráči juniorky Dynama hned příští neděli 26.9., kdy doma na SCM Složiště od 10:15 hodin přivítají hráče rezervního celku Viktoria Žižkov. Fanoušky fotbalového Dynama upozorňujeme, aby si nic neplánovali ani na nedělní odpoledne, neboť na Střeleckém ostrově od 17:00 hodin nastoupí Dynamo “A“ proti celku FK Jablonec.