Rezerva Dynama zajížděla v sobotu 23. srpna ke třetímu kolu České fotbalové ligy do nedalekého Písku. Vyrovnané derby jihočeských celků rozhodl proměněný pokutový kop ve druhém poločase domácího týmu od Otavy.

Na píseckém stadionu se v sobotu dopoledne hrál pohledný fotbal, oba celky hrály od úvodních minut aktivně. Po různých náznacích příležitostí se skóre měnilo ve 26. minutě. Jan Malecha vyslal do vápna plachtící balon, který překvapil i brankáře Nalezinka. Míč zapadl na zadní tyč a Písek vedl. Ve 35. minutě mohlo být s hosty ještě hůře. Lerch dlouhým míčem vyslal do příležitosti Vítovce, po jehož ráně zazvonila branková konstrukce. O sedm minut později ale naopak bylo vyrovnáno. Po rychlém útoku napřáhl ze střední vzdálenosti Dominik Loužecký a parádní bombou o břevno nedal domácímu brankáři sebemenší šanci. V závěrečné minutě poločasu mohli Písečtí si vzít vedení zpět, Vítovce však z hranice vápna vysoko přestřelil.

Dynamáci vstoupili do druhé půle velmi aktivně, hned ve 47. minutě mohlo být vyrovnáno, když po jednom z pokusů se rozezvučněla tyč domácí branky. V 53. minutě přišla klíčová situace zápasů, sudí Panský nařídil po jednom ze soubojů pokutový kop. Jeho exekuce se ujal Robin Polanský a střelou k pravé tyči překonal Nalezinka. Dynamo ale i nadále pokračovalo v aktivitě a tvořilo si šance. V 64. minutě se po rohovém kopu dostal do zakončení Malý, Lerch vytáhl ale parádní zákrok a podržel soupeře. Svěřenci Martina Sladkého i nadále drželi více míč na svých kopačkách, ale do vyložených příležitostí už se nedostali, a tak po závěrečným hvizdu zavládla radost na písecké straně. Celek od Otavy uhájil těsné vítězství.


Ohlasy trenérů

Martin Sladký: „Hlavně v prvním poločase si myslím, že se hrálo nahoru – dolů. Písek měl možná více šancí, což bylo dáno také tím, že hrál jednodušeji, což je v pořádku, zatímco my jsme si je vypracovávali složitěji. Nebyli jsme v úvodní půli dobří do defenzivy a myslím si, že druhá půle byla zase naše. Soupeř měl nějaké situace, ale myslím si, že jsme si za tím šli a hodně jsme ukázali touhu minimálně vyrovnat, ale bohužel jsme nedokázali některé situace dohrát. Myslím si, že by utkání více slušel remízový stav. Písek vyhrál díky tomu, že byl produktivnější než my.“