Ani napodruhé nedokázal tým SK Hlavice najít recept na hráče českobudějovického Dynama, tentokrát utrpěla Hlavice porážku od rezervního týmu Dynama v poměru 1:0. Smutným hrdinou zápasu byl Michal Kaňák, nejprve vsítil vítězný gól, poté byl se zraněním odvezen k vyšetření do nemocnice.

Krásné slunné podzimní dopoledne pro fotbal jako stvořené přivítalo na travnaté ploše SCM Složiště fotbalisty rezervního týmu Dynama a hráče SK Hlavice. Oba celky jsou přímými soupeři na čele tabulky, béčko Dynama bylo před zápasem čtvrté a na domácím hřišti nepřemožitelné, Hlavice přijela na jih Čech jako třetí tým ČFL, letos na soupeřových hřištích dosud neporažena, navíc s nejlepší obranou třetí ligy, když v deseti zápasech inkasovala pouhých 7 branek.

Preciznost v obranné hře Hlavice vzala za své hned v páté minutě, když hrubě chyboval pravý obránce Svojtka, svou rozehrávku poslal přímo na kopačky Michala Kaňáka, ten udělal s míčem tři rychlé kroky a tváří v tvář brankáři Samuelovi poslal míč neomylně střelou pod břevno. Podobně jako ve středečním pohárovém klání se i dnes Dynamo dostalo do rychlého vedení 1:0.

Hlavice byla zaskočena vývojem utkání a do prvního útoku se dostala až v deváté minutě, to Szabo nakrátko rozehrál roh, Svojtka svým centrem našel na malém vápně Danjumu, který svou hlavičku nedokázal umístit přesně. V osmnácté minutě sklepnul Vůch balon pro De Oliveiru, ten se nerozpakoval a jeho přízemní dělovku zastavila až levá tyč Křížkovy brány. Za tři minuty na druhé straně zajímavě centroval Nitrianský, míč prolétl malým vápnem až k Reinovi, který jej nedokázal kolenem usměrnit mezi tři tyče. Poté následovala mezihra ve středu hřiště, kde oba celky bojovaly o územní převahu. Až ve dvaatřicáté minutě rozehrávala Hlavice přímý kop, Križan kroutil míč do šibenice, budějovický gólman Křížek však předvedl krásný reflexivní zákrok a míč vyboxoval na roh, ze kterého hosté již nezahrozili. Pět minut před koncem prvého poločasu zůstal po hlavičkovém souboji při pravé lajně ležet na trávníku s bolestivou grimasou Michal Kaňák, držel se za levý kotník, nakonec musel být ze hřiště odnesen na nosítkách a převezen k vyšetření do českobudějovické nemocnice. Na hřišti jej nahradil Marián Timm.

Do druhého poločasu nastoupily oba celky opět opatrně, hrálo se převážně ve středu hřiště, obě mužstva zkoušela spíše rychlé kolmé míče na své útočné hroty. Aktivně hrající Nitrianský, který v utkání operoval po celé pravé straně hřiště, se v 56. minutě vydal s míčem ke smělému průniku, přešel přes dva hráče soupeře a před pokutovým územím jej zastavil až stoper Novotný za cenu faulu. Standardku rozehrál kapitán Dobal, míč letěl těsně nad. V šestasedmdesáté minutě kombinovali v útoku Timm a Repa, míč se následně dostal až k Nitranskému, který placírkou jen o několik centimetrů minul.

Hráči Hlavice se v posledních deseti minutách mohutně tlačili do útoku, nedokázali si však vytvořit žádnou výraznější šanci. Budějovičtí fotbalisté hráli aktivně až do samého závěru, všichni pozorně bránili, centry do pokutového území řešili bezchybní stopeři Sláma a Holub, případně jim dobrým vyběhnutím vypomohl brankář Křížek. Protože do konce utkání již žádný gól nepadl, mohli se budějovičtí zcela zaslouženě radovat z další domácí výhry, jež je v průběžné tabulce ČFL posunula na 3. místo. K dalšímu utkání nastoupí fotbalisté rezervy Dynama příští sobotu na hřišti Bohemians Praha.

Jiří Lerch (trenér Dynama "B"): Věděli jsme, že nás čeká náročný zápas proti zkušenému mužstvu SK Hlavice, k přípravě před utkáním jsme přistoupili velmi zodpovědně. O soupeři jsme měli nějaké informace i ze středečního pohárového zápasu, o dobrý výsledek jsme se chtěli poprat bojovností a rychlostí, což se nám podařilo. Úvod do utkání nám vyšel skvěle, Michal Kaňák potrestal hrubou chybu soupeře a poslal nás do vedení, pak jsme trochu zbytečně nechali Hlavice hrát ve středu hřiště, dostali jsme se pod tlak. Do druhé půle jsme šli s tím, že hru zhustíme ve středu, budeme v bloku čekat na rychlé protiútoky, soupeře jsme ve druhé půli k ničemu nepustili a zaslouženě jsme vyhráli. Všichni hráči předvedli dobrý výkon a nasazení, mám-li jmenovitě někoho vyzdvihnout, pak kromě Kaňáka, bych uvedl Nitrianského se Slámou, kteří dnes opět potvrdili své vysoké kvality. Kaňák byl odvezen do nemocnice na rentgen, zatím k jeho zdravotnímu stavu nevím nic bližšího.