Rezerva Dynama před zraky nového kouče A-týmu Jozefa Webera a vedení klubu na domácím trávníku přesvědčivě porazila Hořovice 7:0 a v závěru soutěže stále drží druhou příčku.

Na Složišti byl k vidění z domácí strany kvalitní zápas. Dynamo hrálo v rychlém tempu, po přestávce zlepšilo kombinaci, a zúročilo převahu a lepší kondici v další góly v hořovické síti.

Dvě nuly na ukazateli skóre vydržely svítit jen devět minut. Robin Polanský, který hrál s velkou chutí a patřil k nejlepším hráčům, dostal přesnou přihrávku do otevřené obrany a rychlý kontr zakončil střelou k tyči. Po půlhodině bránící Středočeši faulovali v šestnáctce a uzdravený Jakub Matoušek potvrdil z penalty pověst střelce.

Po přestávce se domácí v souboji celků z opačných pólů tabulky začali více prosazovat v koncovce a pevně drželi otěže zápasu ve svých rukou. Už po dvou minutách se dostal za obranu Libor Bastl a po kličce brankáři Kotenovi zvýšil na třígólový rozdíl. Zanedlouho byl na konci kombinační akce Tadeáš Bečvář a schylovalo se k debaklu Hořovic. Agilní Robin Polanský svým druhým gólem v utkání upravil skóre na 5:0.

Ve třech případech však mohli skórovat i hosté, ale brankář Tomáš Lerch bravurními zákroky udržel čisté konto. Trenéři na obou stranách prostřídali sestavy a samotný závěr se strhl v exhibici černobílých. K vysokému vítězství přispěli v posledních minutách náhradníci David Šestauber a dorostenec Adam Pech.

Sedm zápasů v řadě neporažené béčko Dynama si dvě kola před koncem sezony pojistilo pozici nejlepšího jihočeského týmu v divizi. Příští sobotu zajíždí k derby do Katovic. V derniéře hostí Petřín Plzeň.

Robin Polanský střílí první gól sobotního střetnutí.

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): „Rychlý gól nám pomohl, abychom odehráli pohodové utkání. Kluci nechali na hřišti spoustu sil, výsledek jim nebyl lhostejný ani za jasného stavu. První poločas jsme odehráli bez komplikací. Věděli jsme, že v horku síly odejdou rychleji, po přestávce se projevila naše fyzická připravenost. Kdybych měl být kritický, tak jsme se ve druhé půli nechali strhnout ofenzívou a soupeř si vytvořil několik šancí. Bylo to až moc bezstarostné. Takže i náš brankář Lerch si zachytal a ukázal se. Celkově ale musím hráče za předvedený výkon pochválit. Velice aktivní byl Robin Polanský, dařilo se i ostatním.“