Fotbalisté rezervního týmu Dynama České Budějovice bodovali v dalším zápase, když v předehrávaném utkání 13. kola ČFL remizovali ve Štruncových sadech s juniorkou Plzně 1:1. Jihočeši byli sice v celém průběhu zápasu proti posílené plzeňské rezervě pod tlakem, avšak ve 44. minutě vstřelil úvodní gól Michal Mašát a to domácí přibrzdilo v rozletu. O vyrovnání se postaral čtvrt hodiny před koncem Jan Lecjaks.

V předehrávce 13. kola ČFL zavítal B-tým Dynama do Štruncových sadů v Plzni, kde jej hostila rezerva místní Viktorie. Ta v letošní sezoně svádí tuhý boj o záchranu, a tak v domácím prostředí chtěla bodovat naplno, čemuž odpovídala i sestava, se kterou na českobudějovickou juniorku vyrukovala. Západočeši nastoupili v základní sestavě s osmi až devíti členy kádru A-mužstva. Karel Musil mohl počítat s daleko menší skupinkou pendlů, když v Plzni nastoupili záložník Plichta a útočníci Adamec a Stráský.

Se vstupem do utkání Jihočeši čelili velkému náporu domácích. Po nepřesné střele Rótha v 5. min. ve vlastním vápně fauloval Mácha a sudí Pilný ukázal na značku pokutového kopu. K exekuci se postavil Borek a ke štěstí hostů trefil pouze břevno. Plzeň byla i nadále lepším týmem a vytvořila si mírnou převahu. K přímému ohrožení Pešuly se však dlouho nedostávala. Hostující brankář totiž například už v zárodku zmařil šanci domácích svým včasným vyběhnutím a Brožíka do samostatného úniku nepustil. Vít Pešula se pak zaskvěl v 27. min., kdy likvidoval střelu Brožíka z hranice šestnáctky. O tři minuty později byli domácí blízko vedoucímu gólu. Jenže opět Brožík a po něm ani Borek nedokázali přesně zakončit. Štěstí nepřálo ani Trantinovi, který po hezkém uvolnění pálil z velkého vápna mimo tři tyče Pešuly. Šok tak přišel pro Viktoriány v 44. min., kdy z 25 metrů napřáhl Mašát a gólman Krbeček k pravé tyči své branky skákal marně – 0:1. Do kabin tak Musilovi svěřenci odcházeli s velice slibnými vyhlídkami do druhého poločasu.

Po obrátce se hostům podařilo hru vyrovnat a naopak místy i diktovat tempo hry. Aktivitu z hostujících hráčů na sebe v úvodu druhé půle převzal především Adamec. V 51. min. jeho trestný kop vyrazil brankář Krbeček a dvě minuty nato trefil ze stejné situace zeď z plzeňských hráčů. Následně se osamocen v pokutovém území objevil Stráský, ale centr z levé strany nezpracoval tak, aby mohl ohrozit plzeňskou branku. V 60. min. však Českobudějovičtí děkovali všem svatým, když jeden z domácích hráčů trefil tyč svatyně Dynama. Domácí se ale nakonec přeci jen dočkali. V 78. min. rozvlnil síť za Pešulou Lecjaks, jehož střelu tečoval ještě Dobal – 1:1. Vedení Dynamu zakrátko mohl vrátit Stráský, ale Krbeček byl proti a předvedl se pěkným zákrokem. Plzeň se v závěru utkání tlačila do útoku, byla na ní znát touha po vítězství, ale jejímu projevu chyběla lehkost a štěstí v koncovce. Jihočeši se naopak soustředili na pozornou defenzivu, která jim nakonec i vynesla zisk cenného bodu.

Ladislav Bernát (asistent trenéra): „Domácí do zápasu nastoupili s řadou pendlů z A-týmu, což se v průběhu zápasu také značně projevilo. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany, ale měli jsme špatný vstup do zápasu, kdy domácí dokonce kopali penaltu. Několikrát nás pak podržel brankář Pešula, který zlikvidoval několik šancí domácích. A těsně před přestávkou jsme šli naopak do vedení zásluhou Mašáta. Ve druhém poločase jsme očekávali nástup Plzně, ale ten se nám podařilo eliminovat rychlým napadáním. Naším záměrem bylo vyrážet do protiútoků. Domácí však nejdříve nastřelili tyč a následně se jim podařilo i vyrovnat. S bodem jsme ale spokojení. Už jen vzhledem k tomu, že domácí nastoupili skutečně ve velmi silné sestavě.“