Třetí kolo, třetí výhra. Divizní rezervě Dynama se v nové sezoně daří nadmíru. Ani v zápase v Mýtě neztratili svěřenci trenéra Tichaie body a po výhře 2:0 jsou s Přešticemi a Petřínem Plzeň na čele tabulky. Jako jediný celek soutěže ještě ale nedostali ani gól.

Oproti úvodním dvěma utkáním ročníku odjelo béčko poprvé posílené o hráče z prvoligového A-týmu. Jihočeši v sestavě měli gólmana Janáčka, obránce Čoliče a Kopečného, záložníky Valentu s Ekpaiem a útočníka Basseye.

A tohle posílení znát bylo. Hosté byli na stadionku v Mýtě favoritem zápasu a svou roli potvrzovali. Po většinu duelu měli míč ve svém držení, ale nedařilo se jim překonat houževnatě hrající obraný val západočeského mužstva. Vysvobodila je až 42. minuta a precizně zahraný trestný kop obránce Benjamina Čoliče – 0:1. Domácí tým zahrozil jen dvakrát ze standardní situace, ale ani jedna příležitost se nedala nazvat jako stoprocentní.

Jihočechům vyšel perfektně i vstup do druhé půle, kdy využili jednu z mála šancí, kdy útočili do pootevřené obrany domácího celku a po akci Fortuna Basseye se prosadil Jakub Matoušek – 0:2. Poté po změně stran si černobílí ještě vypracovali několik šancí, ale branku už nepřidali. Za to orazítkovali dvakrát břevno a výsledek zápasu si v pohodě pohlídali.

Jindřich Tichai, trenér B-týmu Dynama: "Velká spokojenost s výsledkem i přístupem hráčů. Díky reprezentační pauze jsme jeli do Mýta posílení o šest hráčů áčka. Byli jsme v utkání velkým favoritem, což jsme také naplnili, i když musím říct, že to nebylo úplně jednoduché. Hráči spolu v tomhle složení takhle hráli poprvé, takže vázla trochu souhra. Navíc se hrálo na malém hřišti, kde domácí zalezli dozadu a moc s námi fotbal hrát nechtěli. Musím hráče pochválit za nasazení, za to, že nic nepodcenili a je vidět, že jsou dobře nastavení."