Juniorka Dynama České Budějovice nedokázala navázat na dobré výsledky na domácím hřišti a z Plzně si veze prohru 3:1. O výsledku zápasu rozhodla tříbranková smršť plzěňských na začátku druhého poločasu, kdy se během 6ti minut postupně trefili Sladký, Matias a Mandula, čestný úspěch budějovických zařídil Rastislav Bakala.

Hráči Dynama začali zápas aktivně, z celé snahy však vytěžili nepřesnou střelu Adama Klavíka, které kromě přesnosti chyběla i razance. Hra se poté vyrovnala, oba týmy nechtěly udělat chybu. Byli to znovu hráči Dynama, kteří ohrozili branku. Průnik Benáta zastavil jen za cenu rohového kopu domácí kapitán Nový. Domácím se povedlo rohový kop odvrátit a založit protiútok, Hrušku zastavil na polovině hřiště Pösinger. V 15. minutě kopali domácí volný kop téměř z poloviny hřiště, Brezinský napálil míč jen do Křížkových rukavic. Na začátku 20. minuty poslal Klavík přihrávku Sajtlovi, který míč nestačil doběhnout. Podobná situace se opakovala za několik minut, tentokrát Sajtla v rozletu zastavil praporek pomezního sudího. Po chybě domácího Hrušky se do šance dostali znovu hráči z jihu Čech, skákavý balón plzeňský gólman s potížemi chytil. Následně na polovině hřiště dostal zcela zbytečnou žlutou kartu Sajtl, pro kterého to znamená, že si v příštím zápase nezahraje. Budějovicím se naskytla šance jít do vedení v 29. minutě, když zahrával rohový kop Benát, po velkém závaru v brankovišti střílel Klavík, jeho střelu tečoval jeden z domácích obránců, což znamenalo další rohový kop. Ten už Plzeňané dokázali ubránit bez problémů. Plzeň zahrozila ve 32. minutě, na centr Hrušky naskakoval domácí forvard Bogdan Milič, míč z jeho hlavy minul těsně břevno. Druhou žlutou kartu dostali hráči Dynama za podobnou věc jako tu první, za faul téměř na půlce hřiště byl potrestán Filip Rein. V tu chvíli zůstal ležet na trávníku Koutný, který musel být následně ošetřován, a jeho další působení na trávníku nebylo v tu chvíli vůbec jisté. Nakonec se do hry vrátil a dokonce dohrál celý zápas. Když byl obránce Koutný ošetřován, mohli domácí jít do vedení, Hruška z otočky minul. Pak se útočným faulem provinil Milič, na druhé straně se podobného přestupku dopustil Klavík. Domácí ještě měli výhodu rohového kopu, který ale bravurně odvrátil Sláma.

Vstup do druhého poločasu byl ze strany Dynama přímo tragický. Ve 49. minutě zahrávali domácí volný kop, obránci Dynama míč sice uklidili, ale jen do prostoru kam si naběhl Martin Sladký a střelou na vzdálenější tyč poslal Plzeň do vedení. Uběhlo pět minut a skóre se měnilo znovu, po centru do vápna hlavičkoval Milič, Křížek míč vyrazil jen před sebe, přesně na kopačky Jana Matase, pro kterého nebyl problém zvýšit na 2:0. Neuběhlo ani 60 vteřin a diváky na stadionu v Luční ulici rozjásal Dominik Mandula, který potrestal minelu gólmana Křížka. Budějovický kouč Jiří Lerch na nepříznivý stav reagoval střídáním, ze hry šel Petr Benát, který se teprve v týdnu zapojil do tréninkového procesu a na hřiště šel Marián Timm. Po gólové smršti se hra srovnala, přesto na tom byli lépe domácí, které mohl hřát náskok 3:0. Českobudějovický trenér Jiří Lerch připravil v 66. minutě další změnu, místo Sajtla, který už měl na svém kontě žlutou kartu, šel na hřiště Michal Repa. Po vystřídání přišla obrovská šance Dynama, domácí stoper Brezinský míč vykopával na brankové čáře. Domácí následně založili rychlý protiútok, Hrušku v rozletu naštěstí pro budějovické zastavil zdvižený praporek rozhodčího. Domácí mohli opět zahrozit v 72. minutě. Hruška poslal přihrávku za obranu, Milič si míč nezpracoval. Vzápětí přišlo poslední střídání Jihočechů. V 76. minutě pálil na domácí branku Dobal, Houdek byl připravený. V 80. minutě se měnilo skóre počtvrté, branku však nedali domácí nýbrž hráči Dynama. Ranou z dálky, kterou možná někdo z domácích tečoval, snížil Rastislav Bakala. Vstřelená branka českobudějovické mladíky nakopla, dvě velké šance ale zlikvidoval Houdek. V 87. minutě nechali domácí velké okno v obraně a nabídli tak Jihočechům možnost útoku, domácí Mudra se stačil bleskově vrátit a míč ukořistit pro domácí Viktorii. Hned vzápětí dostali domácí možnost kopat volný přímý kop. Hlavičkující Milič trefil tyčku, od které se míč ke štěstí hráčů Dynama odrazil mimo branku. V nastavení ještě vyfasoval od rozhodčího Orla žlutou kartu Dobal, ale to bylo vše. Trápení béčka na hřištích soupeře tak nadále pokračuje, šanci na nápravu má juniorka opět příští týden, kdy zajíždí na hřiště dalšího týmu ze západu Čech, na hřiště Karlových Varů.

Jiří Skála (Trenér Plzně): "Soupeř ukázal, že je kvalitním týmem. První poločas přinesl vyrovnanou hru, kdy jsme se prosazovali až v jeho závěru. Nám vyšel parádně úvod druhé části, kdy jsme se prosadili a dali tři branky během šesti minut. Velmi mě mrzí, že jsme si nepohlídali závěr a neudrželi čisté konto, to je asi jediná kaňka na dnešním zápase."

Martin Vozábal (asistent trenéra): „První poločas byl vyrovnaný, měli jsme tam několik možností. Bohužel jsme zaspali začátek druhého poločasu, kdy během šesti minut jsme dostali tři branky, a bylo po zápase. Možná jsme se uspokojili s průběhem první půle a dostali jsme ze tří střel tři góly, což byla naše obrovská chyba. V závěru jsme tam měli šance, obránce doběhl míč na čáře. Pak jsme sice dali gól, ale to bylo dost pozdě. Plzeň už si to pohlídala.“