Po restartu třetí nejvyšší české fotbalové soutěže se béčku Dynama podařilo připsat si čtvrtou výhru sezony. A to v derby na hřišti Písku, odkud odjíždělo se třemi body po výhře 2:1. Na dobrý výkon i výsledek chtělo navázat také doma v 17. kole ČFL proti Hostouni, což se nakonec povedlo. Tentokrát navíc s čistým kontem.

Béčku Dynama po podzimní části sezony patřilo místo ve spodní polovině tabulky. Vyhrálo pouze třikrát a bodově nezářilo. Trenéři jihočeského klubu ale už tehdy tvrdili, že je jen otázkou času, než se dobrá hra začne projevovat také na výsledcích. A přesně tuhle tezi potvrdily hned první dva zápasy po restartu třetí ligy.

Jako první porazilo Dynamo venku Písek, ve druhém zápase jara se pak představilo doma na Složišti proti Hostouni. Hned v úvodní minutě nabídl hostující fotbalista Bízek Českým Budějovicím dárek v podobě červené karty. Tu si vysloužil za faul na útočícího fotbalistu, který se hnal do dobré šance. Dynamo od té doby na svého soupeře tlačilo, gólově se ale dlouho nedokázalo prosadit. Až ve 44. minutě udeřil jako první v zápase Libor Bastl a zajistil domácím výhodu. S tou Jihočeši nakonec odcházeli do kabin.

Ve druhém poločase se hrála podobná písnička. Dynamo s výhodou útočilo a snažilo se dát druhý gól. To se mu však podařilo až v 73. minutě. Z pokutového kopu, který následoval po držení ve vápně Hostouně a druhé červené kartě v hostujícím týmu, udeřil podruhé v utkání Libor Bastl. Hlavně jeho zásluhou nakonec zvítězilo Dynamo jednoznačně 2:0 a v tabulce se posunulo na dvanácté místo před Povltavskou FA a Přeštice.