První zápas nové sezony mají za sebou hráči rezervního celku českobudějovického Dynama. Jihočeši vyrazili na hřiště tradičního účastníka divize z Klatov a domů se i bez pomoci pendlů z A-týmu vracejí s velmi cenným vítězství 2:0, když se trefili Matoušek a Perina. Trenér Tichai hráče po utkání pochválil.

Pro mnoho hráčů z rezervy znamenal duel v Klatovech první utkání v mužském fotbale. I bez pomoci hráčů z širšího kádru A-týmu, dokázali mladíci sehrát velmi dobrý duel, kdy po většinu zápasu měli více šancí, než jejich soupeř a dá se říct, že zaslouženě vyhráli.

V bouřlivém prostředí klatovského stadionku, kam dorazilo 250 diváků, si svěřenci trenéra Jindřicha Tichaie dokázali vypracovat několik gólových šancí na vstřelení úvodní branky. Jednou nastřelili břevno nebo dvakrát neproměnili svůj postup na gólmana soupeře. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací a po půlhodině hry měli velkou příležitost, když postupoval jeden z hráčů domácích sám na brankáře Kerla, který ale s pomocí dobře křižujících spoluhráčů šanci ustál.

Jihočeši se dočkali v 70. minutě, kdy Červený dobře rozehrál standardní situaci na zadní tyč, kde si míč našel Jakub Matoušek a poslal hosty do vedení 0:1. O devět minut později se černobílí radovali po bleskovém brejku. Po standardní situaci se s míčem dopředu vydal Červený, přesprintoval dva bránící hráče, ale i když následně míč ztratil, díky dobrému presinku jeho spoluhráčů Malecha vystihl malou domů a nahrál na gól Lukáši Perinovi před prázdnou bránu – 0:2. Zbytek duelu už mladíci zvládli a dovedli ho k vítěznému konci.

Ohlasy trenérů

Jindřich Tichai, trenér B-týmu Dynama ČB: Zápas byl relativně vyrovnaný. Šancí jsme ale měli víc. Soupeř měl jednu velkou, kdy nás podržel brankář Kerl, který odchytal výborné utkání. Zápas jsme si výborně odpracovali, byli jsme trpělivý a velké šance jsme dokázali proměnit. Základ našeho úspěchu byl v tom, že jsme perfektně plnili pokyny, které jsme si dali. Za to hráčům patří poděkování a uznání. Naši hráči ukázali větší fotbalovou kvalitu a nepropadli bouřlivému prostředí venku, i když pro spoustu z nich se jednalo o první utkání proti chlapům. Co bych ocenil, to byla situace před naším druhým gólem. Hráči bleskově přepnuli do útoku a během pár vteřin jsme měli po obranné standardce pětici hráčů na vápně soupeře a díky tomu došli ke druhé brance. Za mě s úvodním utkáním panuje spokojenost, ale ještě musíme vyhrát 29krát.