Juniorka Dynama České Budějovice letos v České fotbalové lize poprvé ztratila doma body. V utkání s pražským B-týmem Viktorie Žižkov uhrála remízu 1:1. Jedinou branku Jihočechů vstřelil tři minuty před koncem utkání Adam Klavík. Žižkov se prosadil v 73. minutě.

Začátek klání patřil Jihočechům. Hned ve čtvrté minutě si béčko vybojovalo rohový kop. Na Nitrianského centr si ale nikdo z domácích nevyskočil a nezakončil. První změna ve skóre mohla přijít v 9. minutě hry. Bakala se opřel z velké dálky do míče a s jeho příjemní střelou měl brankář Žižkova Boháč plné rukavice práce. Kulatý nesmysl vytáhl na roh konečky prstů. Rohový kop zahrával opět Nitrianský, ale ani tentokrát si na centrovaný míč naskočili pouze hráči Žižkova.

Během dalších dvou minut kopali Jihočeši další dva rohové kopy. Z prvního opět domácí hráči nezakončili. Povedlo se to až při druhém pokusu. Míč se dostal na hranici vápna, kde stál Kaňák. Svou střelu ale poslal vysoko nad brankou. Hosté výrazněji zahrozili ve 28. minutě. Hostující Kučera se dostal k hlavičce, kterou poslal do domácího obránce Holuba. Od něho se míč odrazil směrem k bráně a minul jen o centimetry tyč.

O pět minut později se středem hřiště prosmýkl hostující Hřebeček, dostal se ke střele, kterou brankář Belaň chytil. Minutu před koncem první půle zahrávali Jihočeši standardní situaci z výhodné pozice, ale Repa branku vůbec netrefil. Na bezbrankové skóre se na začátku druhého poločasu snažil reagovat domácí trenér Lerch dvojitým střídáním. Kaňáka nahradil Timm a Repu Rein.

Pravidlo nedáš-dostaneš se opět potvrdilo na začátku poslední dvacetiminutovky. Nejprve Sajtlům centr sklepl Timm na Reina, který v gólové pozici ideální možnost prováhal. O chvíli později se na druhé straně dostal nikým neatakován Tomáš Kučera na zadní tyči k míči a v pohodě poslal hosty do vedení.

Když už hosté pokukovali po časomíře, kdy bude konec zápasu, spadl po souboji v pokutovém území Timm, což hlavní rozhodčí Paták odpískal jako nedovolený zákrok. Na penaltový puntík si míč postavil Adam Klavík a střelou do protipohybu brankáře Boháče vyrovnal. V samotném závěru sudí udělil ještě dvě žluté karty a poté odpískal konec. Jihočeši tak poprvé v letošní sezoně ČFL ztratili doma body!