Dva zápasy, jedna výhra a jedna remíza. Na skvělou bilanci s pražskou Admirou z loňské sezony chtělo béčko Dynama navázat ve 3. kole nového ročníku České fotbalové ligy. Z jeho hřiště ale bohužel odjíždí po prohře 1:2 bez jediného bodu.

S nadějí na zisk prvních bodů do tabulky odjíždělo Dynamo ke 3. kolu České fotbalové ligy na hřiště Admiry Praha. Proti sobě nastoupily dva týmy, které ještě nevyhrály ani neremizovaly, zároveň ale doufaly, že se právě tohle změní. Bohužel pro Dynamo se statistika zlepšila pro domácí fotbalisty.

O první branku utkání se postaral ve 20. minutě Radek Šiler a ještě v nastavení prvního poločasu ten samý hráč zvýšil na 2:0. Zpět do zápasu se chtělo béčko Českých Budějovic dostat po změně stran a jednou dokázalo udeřit. V 65. minutě se prosadil Jan Malecha a rázem to bylo už jen o jeden gól. Výsledkem 1:2 z pohledu Dynama ale nakonec zápas skončil.


Ohlasy trenérů

Dušan Žmolík (trenér Dynama B): "Dnešní utkaní má pro nás hořkou přichuť. Do zápasu byla přidaná ingredience, která pokazila den nejen nám, ale snad i slavícím domácím. Ti se nám alespoň omluvili. My se snažili udělat vše proto, abychom druhý poločas zvládli emočně, což se podařilo a musím říct, ze potom, co se stalo v nastaveni prvního poločasu, naši mladici zaslouží pochválit za to, jakým způsobem si pohlídali emoce. Protože je to muselo významně poznamenat."

"Herně byl z naší strany jednoznačně lepší druhý poločas. Samozřejmě jsme přežili nějaké situace, které vyplývaly z naší ofenzivní snahy a soupeř mohl utkání definitivně zlomit na svou stranu. V prvním poločase byla znát nervozita, ale nakonec jsme válčili do poslední minuty o remízu s velice kvalitním protivníkem. Mohli jsme být v zápase přesnější a rychlejší v kombinaci, to nám asi chybělo k tomu, abychom si vytvořili další šance a mohli tak navázat na nádherný gól, kterým jsme utkání zdramatizovali."