Až do pětaosmdesáté minuty sahalo Dynamo České Budějovice na pražském Strahově po bodu, když díky precizní defenzivní hře drželo nerozhodný stav 0:0. Jedno drobné zaváhání ale dokázali domácí pět minut před koncem zápasu potrestat paradoxně Jaroslavem Černým, který do Slavie přišel v průběhu zimní přestávky právě z jihočeské metropole. Vše mohlo být ale jinak, kdyby v 74. minutě trefil zcela odkrytou bránu budějovický Tomáš Stráský..

Bez distancovaného kapitána Horejše nastoupili Jihočeši proti Slavii. Ve stoperské dvojici se tak vedle sebe postavili zkušení Hunal s Homoláčem, ten si přes ruku navlékl i kapitánskou pásku. V útoku pak možná trochu překvapivě na úkor zimní posily Svátka dostali od kouče Straky důvěru Stráský a Mrkvička.
Dynamo nastoupivší v purpurových dresech si první střelu na branku připsalo již ve 3. min., když z dvaceti metrů napřáhl Mrkvička. Jeho střela doprostřed branky ale Vanika nijak nevystrašila. Poté si Slavia sice vytvořila optickou převahu, ale k přímému ohrožení Kučery se nedostala. Ovšem v 15. min. se balon po standardní situaci dostal na šestnáctce k Černému a jeho střela prolétla jen těsně mimo Kučerovy levé tyče. O osm minut později pak poprvé vážněji zahrozili i Dynamo. Po Šímově centru z levé strany Stráský na malém vápně hlavičkoval nad. Jen za cenu žluté karty pak Homoláč musel zastavit unikajícího Ivanu, který chvíli před tím vystřídal Střihavku. Ten ze hry odstoupil poté, co nepříjemně inkasoval ránu míčem do obličeje. Ve 29. min. hrklo ve všech příznivcích Jihočechů, když se po přihrávce Ivany zcela sám před Kučerou zjevil Toleski. Hostující brankář však stačil proti Toleskimu rychle vyběhnout a skvělým zákrokem jeho vyloženou šanci zneškodnil. Na druhé straně posléze pálil Hílek, ale jeho střelu tečoval na roh blokující Tavares. V závěru prvního poločasu se pak do úniku ještě dral Stráský, kterého však Latka čistě zastavil.

Do druhé půle oba týmy nastoupili beze změn. Hned krátce po zahájení hry z dobré pozice Vozábal mířil pouze vysoko nad. Fanoušci Slavie se pak dožadovali odpískání penalty, sudí Jech ale souboj Hunala s útočícím Toleskim posoudil jako v mezích pravidel. Po faulu volali naopak i Jihočeši. Po závaru ve vápně Dynama domácí hráč za dres viditelně potáhl Peroutku, což u rozhodčího při nejbližším přerušení hry hlasitě reklamoval brankář Kučera. Rozhodčí pro jeho námitky ale neměl pochopení a „ocenil“ je žlutou kartou. Když pak v lisu mezi Peroutkou a Hílkem upadl Dřížďal, kopala Slavia ve velmi výhodné pozici těsně za velkým vápnem přímý volný kop. K jeho exekuci se postavil Toleski, moc se nerozpakoval a jeho povedená střela, za kterou se Kučera jen ohlížel, trefila pravou tyč jeho svatyně. Ovšem kontovali i Jihočeši. Po levé straně utekl Mrkvička a z úhlu vystřelil těsně mimo. Na druhé straně pak na sebe opět upozornil Makedonec Toleski, když Kučera po jeho pokusu musel zasahovat. Slibná akce Dynama pak skončila Šímovou přihrávkou do vápna, která nikoho z jeho spoluhráčů však neadresovala. Když v 73. min. slávista Suchý vystřídal Tavarese, bylo to již třetí střídání domácích, zatímco Dynamo hrálo stále od začátku ve stejné sestavě. Následně Stráský zahodil velkou šanci Jihočechů. Po střele Vozábala z dvaceti metrů totiž balon vyražený Vaniakem namířil nad branku. Zraněného Žižku, který trávník v nehezké pozici trávník opouštěl na nosítkách, v 82. min. na levé straně nahradil Šmíd. Když o čtyři minuty později Mrkvička přepustil místo na hřišti Pivoňkovi, záměr trenéra Straky byl zřejmý. Pivoňka spolu s Hílkem operoval před stopery a jejich úkolem bylo rozrážet ataky Pražanů. Přesto si Slavia postupem času začala vytvářet čím dále více herní převahu a její snažní dosáhlo cíle v 85. min., kdy střílený centr Kalivody gólman Kučera stačil vyrazit ke smůle Dynama jen k nabíhajícímu Černému, který rozesmutnil hosty nekompromisní dělovkou do sítě – 1:0. Dynamo pak vyvinulo bezmezné úsilí na vyrovnání, na roh v posledních sekundách do vápna Slavie vyběhl i brankář Kučera, ale vyrovnat se Jihočechům už nepodařilo.